Kolegiata w Szamotułach

Szamotuły

(4.2 głosów: 25)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Szamotuły to ciekawa miejscowość położona w województwie wielkopolskim, nad rzeką Samą, 35 km na północny zachód od Poznania. Miasto otaczają niewysokie pagóry tworzące charakterystyczny krajobraz polodowcowy.

Szamotuły szczycą się długą i interesującą historią, która rozpoczęła się w czasie powstawania państwa polskiego i wiąże się ściśle z dziejami największych rodów Wielkopolski.

Zamek w Szamotułach
Zamek w Szamotułach


Zabytki w Szamotułach

Pamiątką bogatej przeszłości Szamotuł są cenne zabytki z zamkiem na czele, którego zabudowania stanowią dziś siedzibę wspaniałego Muzeum. Najstarszym zabytkiem jest jednak kolegiata stojąca niedaleko Rynku kryjąca obraz Matki Bożej Pocieszenia słynący cudami. Bogactwem miasta są również tereny zielone i malownicza okolica zachęcająca do wypoczynku.

Noclegi w Szmotułach

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Szamotuły - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Szamotuł

Baszta Halszki w Szamotułach
Zamek w Szamotułach
Szamotuły
Szamotuły - Baszta Halszki
Szamotuły - tablica pamiątkowa
Szamotuły
Muzeum - Zamek Górków w Szamotułach
Muzeum w Szamotułach
Szamotuły
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Malwa 06060807
Piękna budowla jak i okolica. Spokojnie, mili ludzie.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023