Rogalin

Rogalin

(4.6 głosów: 51)

Rogalin to niewielka miejscowość w województwie wielkopolskim, leżąca około 20 km na południe od Poznania, niedaleko Kórnika, przy trasie nr 431, na obszarze Rogalińskiego Parku Krajobrazowego.Ta zaciszna wioska malowniczo ulokowana jest na prawym brzegu Warty i choć położona jest w pobliżu wielkiej aglomeracji, zadziwia swym spokojem i pięknym krajobrazem. Okolica Rogalina jest idealnym miejscem na wypoczynek dla duszy i ciała.

Rogalin Pałac Raczyńskich
Rogalin Pałac Raczyńskich

Atrakcje w Rogalinie

Ale piękny krajobraz to nie wszystko, czym może poszczycić się Rogalin, bowiem stoi tu wspaniały pałac Raczyńskich (ul. Arciszewskiego 2) - siedziba Muzeum, które jest oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu. Pałac otacza rozległy i cenny przyrodniczo park z wydzielonym ogrodem. W Parku odnaleźć też można Powozownię.W pobliżu pałacu natomiast wzniesiono niecodzienną świątynię rzymską - mauzoleum, pięknie komponującą się z otaczającą zielenią. Jest to kościół pod wezwaniem Św. Marcelina (ul. Arciszewskiego 10), zbudowany w latach 1817-20 dla Hr. Edwarda Raczyńskiego. Wzorowany jest on na świątyni rzymskiej Maison Carree z I wieku p.n.e. w Nimes we Francji. W tym wyjątkowym kościele mieści się mauzoleum prezydenta - Hr. Edwarda Raczyńskiego.

Rogalin
Rogalin krypta prezydenta Raczyńskiego
Fasada ogrodowa Pałacu Raczyńskich w Rogalinie.

Rogalin noclegi

Rogalin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Rogalinie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°14'5N, 16°55'48E
07 luty 2017
02 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację