52°14'5" N, 16°55'48" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-02 02:00

Opis Rogalina

Rogalin to niewielka miejscowość w województwie wielkopolskim, leżąca około 20 km na południe od Poznania, niedaleko Kórnika, przy trasie nr 431, na obszarze Rogalińskiego Parku Krajobrazowego.Ta zaciszna wioska malowniczo ulokowana jest na prawym brzegu Warty i choć położona jest w pobliżu wielkiej aglomeracji, zadziwia swym spokojem i pięknym krajobrazem. Okolica Rogalina jest idealnym miejscem na wypoczynek dla duszy i ciała.

Pałac w Rogalinie
Pałac w Rogalinie

Atrakcje w Rogalinie

Ale piękny krajobraz to nie wszystko, czym może poszczycić się Rogalin, bowiem stoi tu wspaniały pałac Raczyńskich (ul. Arciszewskiego 2) - siedziba Muzeum, które jest oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu. Pałac otacza rozległy i cenny przyrodniczo park z wydzielonym ogrodem. W Parku odnaleźć też można Powozownię.

W pobliżu pałacu natomiast wzniesiono niecodzienną świątynię rzymską - mauzoleum, pięknie komponującą się z otaczającą zielenią. Jest to kościół pod wezwaniem Św. Marcelina (ul. Arciszewskiego 10), zbudowany w latach 1817-20 dla Hr. Edwarda Raczyńskiego. Wzorowany jest on na świątyni rzymskiej Maison Carree z I wieku p.n.e. w Nimes we Francji. W tym wyjątkowym kościele mieści się mauzoleum prezydenta - Hr. Edwarda Raczyńskiego.

Rogalin Pałac Raczyńskich
Rogalin
Rogalin krypta prezydenta Raczyńskiego


Fasada ogrodowa Pałacu Raczyńskich w Rogalinie.

Rogalin noclegi

Rogalin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Rogalinie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Rogalin na blogu

Zdjęcie Kościół w Rogalinie
Kościół w Rogalinie
Niedaleko...
Wokół turystyki · 2012-08-03 09:50:22
Zdjęcie Kompleks Pałacowo-Parkowy w Rogalinie
Kompleks Pałacowo-Parkowy w Rogalinie
Pałac w Rogalinie to późnobarokowo-klasycystyczna rezydencja w kształcie podkowy. Znajdujące się tu Muzeum prezentuje historię rodu Raczyńskich i samego pałacu oraz wyposażenie wnętrz z XVIII i XIX w. Ekspozycja obejmuje też powozownię i Galerię Malarstwa z obrazami Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego czy Jacka Malczewskiego. W pobliskim parku znajdziesz największe w Polsce i jedno z największych w Europie skupisko dębów, obejmujące około 1435 drzew, o obwodzie nawet...
Wokół turystyki · 2012-08-03 09:48:00
Zdjęcie Kościół w Rogalinku
Kościół w Rogalinku
Kościół w Rogalinku to późnobarokowy drewniany budynek wybudowany w latach 1700-12. Kościółek posiada bogate wyposażenie, do najciekawszych zabytków należy ołtarz z repliką późnobarokowej rzeźby Madonny oraz ołtarz boczny stanowiący przykład sztuki ludowej z XVII/XVIII w. W tym samym stylu utrzymany jest również obraz „Chrystus Ubiczowany”. W świątyni znajdują się trzy ołtarze barokowe z końca XVIII stulecia. http://www.rogalinek.archpoznan.org.pl ...
Wokół turystyki · 2012-08-03 09:42:26

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021