Rogalin. Atrakcje, które warto zwiedzić

Rogalin
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Rogalin to niewielka miejscowość w województwie wielkopolskim, leżąca około 20 km na południe od Poznania, niedaleko Kórnika, przy trasie nr 431, na obszarze Rogalińskiego Parku Krajobrazowego.

Ta zaciszna wioska malowniczo ulokowana jest na prawym brzegu Warty i choć położona jest w pobliżu wielkiej aglomeracji, zadziwia swym spokojem i pięknym krajobrazem. Okolica Rogalina jest idealnym miejscem na wypoczynek dla duszy i ciała.

Pałac w Rogalinie
Pałac w Rogalinie

Atrakcje w Rogalinie

Ale piękny krajobraz to nie wszystko, czym może poszczycić się Rogalin, bowiem stoi tu wspaniały pałac Raczyńskich (ul. Arciszewskiego 2) - siedziba Muzeum, które jest oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu. Pałac otacza rozległy i cenny przyrodniczo park z wydzielonym ogrodem. W Parku odnaleźć też można Powozownię.

W pobliżu pałacu natomiast wzniesiono niecodzienną świątynię rzymską - mauzoleum, pięknie komponującą się z otaczającą zielenią. Jest to kościół pod wezwaniem Św. Marcelina (ul. Arciszewskiego 10), zbudowany w latach 1817-20 dla Hr. Edwarda Raczyńskiego. Wzorowany jest on na świątyni rzymskiej Maison Carree z I wieku p.n.e. w Nimes we Francji. W tym wyjątkowym kościele mieści się mauzoleum prezydenta - Hr. Edwarda Raczyńskiego.

Rogalin Pałac Raczyńskich
Rogalin Pałac Raczyńskich

Noclegi w Rogalinie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Rogalin
Rogalin krypta prezydenta Raczyńskiego
Fasada ogrodowa Pałacu Raczyńskich w Rogalinie.
(4.6 głosów: 51)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 51)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024