Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Rogalin

Rogalin

(4.6 głosów: 51)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Rogalin to niewielka miejscowość w województwie wielkopolskim, leżąca około 20 km na południe od Poznania, niedaleko Kórnika, przy trasie nr 431, na obszarze Rogalińskiego Parku Krajobrazowego.Ta zaciszna wioska malowniczo ulokowana jest na prawym brzegu Warty i choć położona jest w pobliżu wielkiej aglomeracji, zadziwia swym spokojem i pięknym krajobrazem. Okolica Rogalina jest idealnym miejscem na wypoczynek dla duszy i ciała.

Pałac w Rogalinie
Pałac w Rogalinie

Atrakcje w Rogalinie

Ale piękny krajobraz to nie wszystko, czym może poszczycić się Rogalin, bowiem stoi tu wspaniały pałac Raczyńskich (ul. Arciszewskiego 2) - siedziba Muzeum, które jest oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu. Pałac otacza rozległy i cenny przyrodniczo park z wydzielonym ogrodem. W Parku odnaleźć też można Powozownię.W pobliżu pałacu natomiast wzniesiono niecodzienną świątynię rzymską - mauzoleum, pięknie komponującą się z otaczającą zielenią. Jest to kościół pod wezwaniem Św. Marcelina (ul. Arciszewskiego 10), zbudowany w latach 1817-20 dla Hr. Edwarda Raczyńskiego. Wzorowany jest on na świątyni rzymskiej Maison Carree z I wieku p.n.e. w Nimes we Francji. W tym wyjątkowym kościele mieści się mauzoleum prezydenta - Hr. Edwarda Raczyńskiego.

Rogalin Pałac Raczyńskich
Rogalin Pałac Raczyńskich

Mapa Rogalina z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Rogalinie. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Rogalin noclegi

Rogalin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Rogalinie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rogalin
Rogalin krypta prezydenta Raczyńskiego
Fasada ogrodowa Pałacu Raczyńskich w Rogalinie.
52°14'5N, 16°55'48E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021