Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Nowosądecka synagoga będąca niegdyś domem modlitw Żydów, usytuowana jest nieopodal zamku królewskiego, ale też niedaleko Rynku. Bożnica wzniesiona została z cegły w 1746 roku, na planie prostokąta. Ściany świątyni miały zaledwie 8 m wysokości, ponieważ ich wysokość nie mogła przewyższać najniższego kościoła w mieście. Nakrywał ją za to wysoki, łamany dach polski.Pierwotna synagoga w Nowym Sączu znacznie ucierpiała podczas wielkiego pożaru miasta w 1894 roku, szybko jednak została odbudowana i w tej formie zachowała się do dnia dzisiejszego. Fasadę budynku zamykają dwie kwadratowe wieżyczki, a główne wejście wskazuje wysunięty ku przodowi ryzalit.

synagoga w nowym sączu
synagoga w nowym sączu


Muzeum w Synagodze

W II połowie XX wieku budynek synagogi przejęło Muzeum w Nowym Sączu. Po gruntownym remoncie zorganizowano tu oddział Muzeum Okręgowego - Galerię nazwaną "Stara Synagoga". Prezentowane tu są: dziejowy dorobek artystów w Nowego Sącza, a także ekspozycja dotycząca historii nowosądeckich Żydów.

Synagoga - Muzeum Okręgowe
ul. Berka Joselewicza 12, ​Nowy Sącz
tel. 18/ 444-23-70
synagoga@muzeum.sacz.pl
www.muzeum.sacz.pl

Nowy Sącz noclegi

Nowy Sącz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny
WySpa Mszanka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020