Stacja narciarska Muszyna - Wierchomla

Stacja narciarska Wierchomla

(4.6 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Stacja narciarska Wierchomla znajdująca się w Piwnicznej Zdroju w Beskidzie Sądeckim, oferuje świetne tereny narciarskie, szerokie, dobrze przygotowane trasy, ratrakowane, sztucznie śnieżone i oświetlone, ponadto nowoczesne wyciągi zadowolą niejednego amatora białego szaleństwa. Działa tu Szkoła Narciarska, wypożyczalnia sprzętu, jest też SnowPark. Świetnie też rozwinięta jest infrastruktura turystyczna, z hotelem, domkami do wynajęcia oraz kilkoma smacznymi punktami gastronomii. 

Wyciągi i trasy w stacji Wierchomla

Stacja Narciarska Wierchomla otwiera stoki zimą jeśli tylko pozwalają na to warunki atmosferyczne i pokrywa śnieżna. Dostępne są tutaj wyciąg krzesełkowy oraz wyciągi orczykowe

Stacja narciarska Muszyna - Wierchomla
Stacja narciarska Muszyna - Wierchomla


Wyciąg krzesełkowy

Wierchomla I - najdłuższy wyciąg w Stacji, o długości 1600 m, różnica poziomów to 300 m, a szerokość trasy zjazdowej 50-100 m, w dolnej części jest to trasa czerwona. Stok jest oświetlony i naśnieżany.
Wyciąg oferuje krzesło czteroosobowe i taśmę najazdową, a czas wjazdu to 12 minut

Wyciągi orczykowe

- Polanki - długość to 940 m, różnica poziomów 175 m, szeroki, łagodny i oświetlony stok, często wybierany przez amatorów carvingu
Toczek - długość to 470 m, różnica poziomów wynosi 100 m, trasa czerwona
Stonoga - stok szkoleniowy z wyciągiem o długości 110 m, odseparowany od pozostałych nartostrad, a więc bezpieczny, dodatkowo oświetlony i naśnieżany



Trasy mają różny stopień trudności, od łatwych dla początkujących do średniotrudnych dla bardziej zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Codziennie 9.00-19.00

Adres

Wierchomla SKI & SPA Resort
Wierchomla Mała 42, Piwniczna Zdrój
tel. 18/ 414-31-30
www.wierchomla.com.pl

GPS: 49°25'44N, 20°49'20E

Stacja narciarska Wierchomla na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Piwnicznej Zdroju wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Piwniczna Zdrój noclegi

Piwniczna Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°25'44N, 20°49'20E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021