Spichlerz Deo Gloria w Gdańsku

Spichlerz Deo Gloria w Gdańsku

(4 głosów: 17)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Spichlerz Deo Gloria w Gdańsku to jedyny ocalały obiekt z zespołu 3 spichlerzy, znanych pod nazwą Soli Deo Gloria (Jedynemu Bogu Chwała). W ogóle jako jedyny zachował się z czasów średniowiecza w tej części Wyspy Spichrzów. Przez dziesiątki lat stał samotnie. Historia spichlerza sięga XV wieku, a sama nazwa pojawiła się w wieku XVIII. Był to magazyn zbożowy, podczas pożaru w 1930 roku uległ zniszczeniu, po którym został odremontowany.

Wyspa Spichrzów - nowa wizytówka Gdańska

Spichlerz Deo Gloria stoi przy ulicy Chmielnej, na Wyspie Spichrzów, na której z około 300 zabytkowych budynków magazynowych niewiele zachowało się, bo większość została zniszczona podczas działań II wojny światowej. Ocalała Deo Gloria została pięknie zrewitalizowana, zaś wokół niej odbudowano w nowoczesny stylu inne spichlerze, z białymi, porcelanowymi fasadami. Mieszczą one ekskluzywne hotele, restauracje, nocne kluby.Adres

Spichlerz Deo Gloria
ul. Chmielna 8, Gdańsk

GPS: 54°20'56N, 18°39'27E

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023