Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Sanktuarium w Nisku

Sanktuarium w Nisku
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Budowa kościoła Św. Józefa w Nisku trwała w latach 1892-96. Powstanie świątyni możliwe było dzięki staraniom Marii i Oliwiera Resseguier - ówczesnych właścicieli Niska.

Po wybuchu I wojny światowej, w 1914 roku podczas ostrzeliwania Niska spłonął dach kościoła, jednak po kilku latach został on odbudowany.

1998 roku kościół Św. Józefa w Nisku ustanowiono Sanktuarium Św. Józefa Opiekuna Rodzin. Powstało tu również Bractwo Św. Józefa - DOM, skupiające ojców zatroskanych o świętość swych rodzin i pragnących szerzyć kult Św. Józefa. Natomiast obok Sanktuarium powstała niedawno kaplica Matki Bożej Nazaretańskiej, tzw. Domek Nazaretański, gromadzący matki proszące o dar macierzyństwa i matki modlące się za swoje dzieci. 

W Sanktuarium w Nisku otacza się szczególną troską rodziny dotknięte problemem alkoholowym.

Kościół Św. Józefa
ul. Mickiewicza 3, Nisko
tel. 15/ 841-20-14

www.swjozef.cal24.pl

Noclegi w Nisku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

(4.6 głosów: 14)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 14)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024