Budowa kościoła Św. Józefa w Nisku trwała w latach 1892-96. Powstanie świątyni możliwe było dzięki staraniom Marii i Oliwiera Resseguier - ówczesnych właścicieli Niska.Po wybuchu I wojny światowej, w 1914 roku podczas ostrzeliwania Niska spłonął dach kościoła, jednak po kilku latach został on odbudowany.

1998 roku kościół Św. Józefa w Nisku ustanowiono Sanktuarium Św. Józefa Opiekuna Rodzin. Powstało tu również Bractwo Św. Józefa - DOM, skupiające ojców zatroskanych o świętość swych rodzin i pragnących szerzyć kult Św. Józefa. Natomiast obok Sanktuarium powstała niedawno kaplica Matki Bożej Nazaretańskiej, tzw. Domek Nazaretański, gromadzący matki proszące o dar macierzyństwa i matki modlące się za swoje dzieci. 

W Sanktuarium w Nisku otacza się szczególną troską rodziny dotknięte problemem alkoholowym.Kościół Św. Józefa
ul. Mickiewicza 3, Nisko
tel. 15/ 841-20-14

www.swjozef.cal24.pl

Nisko noclegi

Nisko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021