Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Sanktuarium w Nisku

Sanktuarium w Nisku

(4.6 głosów: 14)

Budowa kościoła Św. Józefa w Nisku trwała w latach 1892-96. Powstanie świątyni możliwe było dzięki staraniom Marii i Oliwiera Resseguier - ówczesnych właścicieli Niska.Po wybuchu I wojny światowej, w 1914 roku podczas ostrzeliwania Niska spłonął dach kościoła, jednak po kilku latach został on odbudowany.

1998 roku kościół Św. Józefa w Nisku ustanowiono Sanktuarium Św. Józefa Opiekuna Rodzin. Powstało tu również Bractwo Św. Józefa - DOM, skupiające ojców zatroskanych o świętość swych rodzin i pragnących szerzyć kult Św. Józefa. Natomiast obok Sanktuarium powstała niedawno kaplica Matki Bożej Nazaretańskiej, tzw. Domek Nazaretański, gromadzący matki proszące o dar macierzyństwa i matki modlące się za swoje dzieci. W Sanktuarium w Nisku otacza się szczególną troską rodziny dotknięte problemem alkoholowym.

Kościół Św. Józefa
ul. Mickiewicza 3, Nisko
tel. 15/ 841-20-14

www.swjozef.cal24.plNisko noclegi

Nisko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nisko
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły sanktuaria
50°31'5N, 22°8'32E
11 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację