Sanktuarium w Nisku

Sanktuarium w Nisku

(4.6 głosów: 14)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Budowa kościoła Św. Józefa w Nisku trwała w latach 1892-96. Powstanie świątyni możliwe było dzięki staraniom Marii i Oliwiera Resseguier - ówczesnych właścicieli Niska.

Po wybuchu I wojny światowej, w 1914 roku podczas ostrzeliwania Niska spłonął dach kościoła, jednak po kilku latach został on odbudowany.1998 roku kościół Św. Józefa w Nisku ustanowiono Sanktuarium Św. Józefa Opiekuna Rodzin. Powstało tu również Bractwo Św. Józefa - DOM, skupiające ojców zatroskanych o świętość swych rodzin i pragnących szerzyć kult Św. Józefa. Natomiast obok Sanktuarium powstała niedawno kaplica Matki Bożej Nazaretańskiej, tzw. Domek Nazaretański, gromadzący matki proszące o dar macierzyństwa i matki modlące się za swoje dzieci. 

W Sanktuarium w Nisku otacza się szczególną troską rodziny dotknięte problemem alkoholowym.

Kościół Św. Józefa
ul. Mickiewicza 3, Nisko
tel. 15/ 841-20-14

www.swjozef.cal24.pl

Nisko noclegi

Nisko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023