Budynek Urzędu i Gminy miasta Nisko

Nisko

(4.5 głosów: 61)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Nisko to niewielkie ale ciekawe miasteczko w województwie podkarpackim, położone nad rzeką San i Puszczą Sandomierską, niedaleko Stalowej Woli, Sandomierza i Janowa Lubelskiego.Nisko i jego okolice to teren bardzo atrakcyjny dla archeologów, jak dotąd poznano tu około 150 stanowisk ze śladami prehistorycznych kultur. Badania archeologiczne wykazały, że osadnictwo na tym obszarze sięga znacznie wcześniej niż 1439 rok, kiedy to pojawiła się pierwsza pisemna wzmianka o Nisku. Odkrycia na tzw. "Skrzyńskiej Górze" pochodzą z epoki neolitu.

Budynek LO w Nisku
Budynek LO w Nisku

Atrakcje w Nisku- Park miejski, ul. Sandomierska - ciekawa przestrzeń miejska, która ostatnimi czasy została zrewitalizowana, przez co stała się atrakcyjniejsza dla mieszkańców i turystow

Sanktuarium św. Józefa w Nisku
Sanktuarium św. Józefa w Nisku

- Plac Wolności - główny plac miasta- Planty Miast Partnerskich w Nisku - zrewitalizowany, atrakcyjny obszar dostępny od 2013 roku, z ławeczkami, stylowym oświetleniem, fontanną i pomnikiem ławeczką Marii Resseguier

Nisko
Regaty żeglarskie Nisko Podwolina
Zalew Jarocin k. Niska

- Waldekówka w Racławicach - podworski park krajobrazowy, na obszarze którego rozlewa się zbiornik wodny

- Zalew na Podwolinie

Park Miejski Nisko
Park Miejski Nisko

- Jezioro Soputek

- Drewniany kościół w Ulanowie, ul. Kościelna 29 - kościół Św. Jana Chrzciciela i Św. Barbary z XVII wieku

Ulanów Nisko
Ulanów Nisko

- Drewniany kościół Św. Trójcy w Ulanowie - kościół filialny

Mapa Niska z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Nisku. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Nisko noclegi

Nisko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Nisku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Stawy Nisko
Nisko
Stawy na Warchołach Nisko
Huta Krzeszowska , Ewa Błońska
50°31'18N, 22°8'11E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą

Nisko na blogu

Konkursowe atrakcje

Konkurs Akcja Atrakcja pięknie się rozwija, pojawiło się już wiele atrakcji z województwa podkarpackiego i wielkopolskiego, a więc regionów nie tak popularnych na Polskich Szlakach! W Nisku np. warto zobaczyć Park Miejski, zrewitalizowane Planty Miast Partnerskich, drewniane kościółki, Zalew na Podwolinie czy Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem. W Wielkopolsce polecam natomiast Skansen Miniatur w Pobiedziskach czy wieżę ciśnień w Kościanie …
12 marzec 2014 12:25
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021