Kościół Św. Jana Chrzciciela i Św. Barbary w Ulanowie koło Niska to ładny drewniany kościół modrzewiowy, który powstał w roku 1643. Początkowo był to kościół filialny parafii Bieliny, dziś sam posiada kościółki filialne.Choć prosta jest bryła tego kościoła, to urzeka jego wnętrze, zdobione przez polichromię na płótnie. Na jej tle podziwiać można 4 piękne ołtarze barokowe z postaciami Świętych i aniołów. Na ołtarzu głównym widnieje data 1730, ołtarz kryje obraz przedstawiający Królową Aniołów na obłoku, a pod nią postać Św. Jana Chrzciciela oraz Św. Barbary - patronów świątyni. U góry ponad obrazem widzimy płaskorzeźbę przedstawiającą Boga Ojca w otoczeniu aniołów, a po bokach ołtarza są Św. Wojciech z Prusakiem oraz Św. Stanisław wskrzeszający Piotrowina.

Na ścianach prezbiterium umieszczone są trzy obrazy przedstawiające scenki z Biblii tak wybrane, by mówiły o tym, czym zajmowali się ówcześni mieszkańcy Ulanowa czyli flisactwo, szkutnictwo oraz rybactwo.

Kościół Św. Jana Chrzciciela i Św. Barbary
ul. Kościelna 29, Ulanów
tel. 15/ 876-30-24
www.parafia-ulanow.plNisko noclegi

Nisko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021