Drewniany kościół w Ulanowie

Drewniany kościół w Ulanowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Kościół Św. Jana Chrzciciela i Św. Barbary w Ulanowie koło Niska to ładny drewniany kościół modrzewiowy, który powstał w roku 1643. Początkowo był to kościół filialny parafii Bieliny, dziś sam posiada kościółki filialne.

Choć prosta jest bryła tego kościoła, to urzeka jego wnętrze, zdobione przez polichromię na płótnie. Na jej tle podziwiać można 4 piękne ołtarze barokowe z postaciami Świętych i aniołów. Na ołtarzu głównym widnieje data 1730, ołtarz kryje obraz przedstawiający Królową Aniołów na obłoku, a pod nią postać Św. Jana Chrzciciela oraz Św. Barbary - patronów świątyni. U góry ponad obrazem widzimy płaskorzeźbę przedstawiającą Boga Ojca w otoczeniu aniołów, a po bokach ołtarza są Św. Wojciech z Prusakiem oraz Św. Stanisław wskrzeszający Piotrowina.Na ścianach prezbiterium umieszczone są trzy obrazy przedstawiające scenki z Biblii tak wybrane, by mówiły o tym, czym zajmowali się ówcześni mieszkańcy Ulanowa czyli flisactwo, szkutnictwo oraz rybactwo.

Kościół Św. Jana Chrzciciela i Św. Barbary
ul. Kościelna 29, Ulanów
tel. 15/ 876-30-24
www.parafia-ulanow.pl

Noclegi w Nisku

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 14)
Twoja ocena
Ms. Gospo
Bardzo ładne wnętrze kościoła
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024