kościół widok z wieży, tadeusz makar makar

Drewniany kościół w Zarzeczu

(5 głosów: 12)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zabytkowy, drewniany kościół MB Śnieżnej w Zarzeczu koło Niska wg legendy zawdzięcza swoją nazwę nietypowemu zjawisku atmosferycznemu, a mianowicie opadom sniegu w sierpniu. Ponoć w miejscu, gdzie śnieg utrzymał się najdłużej, powstała kapliczka, a kilka lat później kościół. Tyle mówi legenda.

Historia natomiast głosi, że drewniany kościół modrzewiowy pochodzi z 1722 roku, a w 1923 roku został przeniesiony do Zarzecza z Jeżowego. Kościół zakupili Andrzej i Anna Dulowie z Zarzecza.

Kościół w Zarzeczu, tadeusz makar makar
Kościół w Zarzeczu, tadeusz makar makar


W czasie II wojny światowej kościółek został bardzo zniszczony, ale po wojnie go odbudowano. W ołtarzu głównym znajduje się łaskami słynący Obraz Matki Bożej Śnieżnej. Obecnie w parafii istnieje też nowa murowana świątynia, stojąca zaraz obok drewnianego kościółka.

Kościół MB Śnieżnej
ul. Mickiewicza 43, Zarzecze
tel. 15/ 841-10-10

Nowy kościół, tadeusz makar makar
Nowy kościół, tadeusz makar makar

Nisko noclegi

Nisko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023