Sanktuarium na Matemblewie, toja1358

Sanktuarium w Matemblewie

(3.9 głosów: 14)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie, które stanowi osiedle Gdańska, jest miejscem kultu od ponad 200 lat. Znajduje się ono w sercu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Legenda o brzemiennej Niewiaście

Kaszubskie przekazy ludowe mówią, że pewien stolarz mieszkający z rodziną w pobliskiej Matarni, wyruszył pieszo po pomoc dla żony. Kobieta spodziewała się bowiem dziecka, a jej stan zdrowia nagle się pogorszył. Stolarz miał do przejścia około 10 km przez las, podczas srogiej zimowej zamieci. Stopniowo tracił siły, aż w końcu padł ze zmęczenia. Pozostała mu tylko modlitwa i gdy się tak żarliwie modlił, ukazała mu się brzemienna Niewiasta, mówiąc, że może wracać do domu, bo żona szczęśliwie urodziła i czuje się dobrze. Stolarz uwierzył, zebrał ostatki sił i wrócił do domu. Po powrocie okazało się, że było tak, jak powiedziała Niewiasta. Kilka dni później stolarz opowiedział o tym wydarzeniu cystersom w opactwie oliwskim, którzy wystawili w tym miejscu kapliczkę.

Sanktuarium na Matemblewie, toja1358
Sanktuarium na Matemblewie, toja1358


Obecna kaplica znajduje się na sztucznym wzniesieniu i jest ona otoczona lasami. To oaza spokoju i refleksji. Przybywają tu wierni z prośbami o szczęśliwe macierzyństwo i modlą się przed słynącą łaskami figurą Maryi pochodzącą z XVIII wieku. Obok kapliczki powstał w 1993 roku Dom Samotnej Matki, funkcjonuje tu również Okno Życia.

Adres

Sanktuarium MB Brzemiennej
ul. Matemblewska 67, Gdańsk
tel. 58/ 347-79-07
www.matemblewo.pl

 

GPS: 54°22'2N, 18°32'44E

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sanktuarium na Matemblewie, toja1358
Sanktuarium MB Brzemiennej, toja1358
, toja1358
, toja1358
, toja1358
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023