Sanktuarium na Matemblewie, toja1358

Sanktuarium w Matemblewie

(3.8 głosów: 12)

Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie, które stanowi osiedle Gdańska, jest miejscem kultu od ponad 200 lat. Znajduje się ono w sercu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.Legenda o brzemiennej Niewiaście

Kaszubskie przekazy ludowe mówią, że pewien stolarz mieszkający z rodziną w pobliskiej Matarni, wyruszył pieszo po pomoc dla żony. Kobieta spodziewała się bowiem dziecka, a jej stan zdrowia nagle się pogorszył. Stolarz miał do przejścia około 10 km przez las, podczas srogiej zimowej zamieci. Stopniowo tracił siły, aż w końcu padł ze zmęczenia. Pozostała mu tylko modlitwa i gdy się tak żarliwie modlił, ukazała mu się brzemienna Niewiasta, mówiąc, że może wracać do domu, bo żona szczęśliwie urodziła i czuje się dobrze. Stolarz uwierzył, zebrał ostatki sił i wrócił do domu. Po powrocie okazało się, że było tak, jak powiedziała Niewiasta. Kilka dni później stolarz opowiedział o tym wydarzeniu cystersom w opactwie oliwskim, którzy wystawili w tym miejscu kapliczkę.

Sanktuarium na Matemblewie, toja1358
Sanktuarium na Matemblewie, toja1358

Obecna kaplica znajduje się na sztucznym wzniesieniu i jest ona otoczona lasami. To oaza spokoju i refleksji. Przybywają tu wierni z prośbami o szczęśliwe macierzyństwo i modlą się przed słynącą łaskami figurą Maryi pochodzącą z XVIII wieku. Obok kapliczki powstał w 1993 roku Dom Samotnej Matki, funkcjonuje tu również Okno Życia.Sanktuarium MB Brzemiennej
ul. Matemblewska 67, Gdańsk
tel. 58/ 347-79-07
www.matemblewo.pl

Sanktuarium MB Brzemiennej, toja1358
, toja1358
, toja1358, toja1358

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk Trójmiasto
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły sanktuaria
54°22'3N, 18°32'42E
17 grudzień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację