Sanktuarium na Olczy, toja1358

Sanktuarium na Olczy

(4.3 głosów: 20)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Sanktuarium na Olczy to sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem. Wmurowania kamienia węgielnego pochodzącego z Tatr i poświęconego przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzymie dokonano w 1985 roku, a konsekracja nowej świątyni miała miejsce 30 lipca 1988 roku.Cudowny Medalik objawiła Niepokalana Maryja Św. Katarzynie Laboure - siostrze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Podczas jednego z objawień w 1830 roku padły słowa: Postaraj się o wybicie i rozpowszechnienie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosić z ufnością i wiarą, otrzymają wiele łask. Św. Katarzyna zobaczyła obie strony medalika - na awersie widnieje postać Maryi, która wyciąga ku ziemi ręce, z których emanują promienie oznaczające łaski. Maryję otacza napis: O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. Rewers to znak krzyża z literami "I" oraz "M". Poniżej dwa serca, jedno z koroną cierniową, drugie z koroną z róż, przebite mieczem. Symbolizują one miłość Jezusa i Maryi wobec ludzi uciekających się do nich.

Sanktuarium na Olczy, toja1358
Sanktuarium na Olczy, toja1358

Katarzyna Laboure - francuska siostra zakonna, o objawieniach powiedziała tylko swojemu spowiednikowi, który przyczynił się do szerzenia kultu Medalika. Dopiero po śmierci Katarzyny odczytano publicznie relację o objawieniach i od tej pory Medalik, wkrótce nazwany Cudownym, zaczął być coraz częściej noszony jako źródło łaski. Katarzyna Laboure została kanonizowana przez Papieża Piusa XII 27 lipca 1947 roku.Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik
Księża Misjonarze Św. Wincentego a Paulo
Os. Piszczory 13, Olcza, Zakopane
tel. 18/ 201-19-05
www.misjonarze-zakopane.pl

Sanktuarium na Olczy, toja1358
Sanktuarium na Olczy, toja1358

Sanktuarium na Olczy na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Zakopanego wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Zakopane noclegi

Zakopane to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Sanktuarium na Olczy, toja1358
Sanktuarium na Olczy, toja1358
Zakopane
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły sanktuaria
49°18'23N, 19°59'48E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021