Sanktuarium na Olczy

Sanktuarium na Olczy
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Sanktuarium na Olczy to sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem. Wmurowania kamienia węgielnego pochodzącego z Tatr i poświęconego przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzymie dokonano w 1985 roku, a konsekracja nowej świątyni miała miejsce 30 lipca 1988 roku.

Cudowny Medalik objawiła Niepokalana Maryja Św. Katarzynie Laboure - siostrze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Podczas jednego z objawień w 1830 roku padły słowa: Postaraj się o wybicie i rozpowszechnienie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosić z ufnością i wiarą, otrzymają wiele łask. Św. Katarzyna zobaczyła obie strony medalika - na awersie widnieje postać Maryi, która wyciąga ku ziemi ręce, z których emanują promienie oznaczające łaski. Maryję otacza napis: O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. Rewers to znak krzyża z literami "I" oraz "M". Poniżej dwa serca, jedno z koroną cierniową, drugie z koroną z róż, przebite mieczem. Symbolizują one miłość Jezusa i Maryi wobec ludzi uciekających się do nich.

Sanktuarium na Olczy
Sanktuarium na Olczy


Katarzyna Laboure - francuska siostra zakonna, o objawieniach powiedziała tylko swojemu spowiednikowi, który przyczynił się do szerzenia kultu Medalika. Dopiero po śmierci Katarzyny odczytano publicznie relację o objawieniach i od tej pory Medalik, wkrótce nazwany Cudownym, zaczął być coraz częściej noszony jako źródło łaski. Katarzyna Laboure została kanonizowana przez Papieża Piusa XII 27 lipca 1947 roku.

Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik
Księża Misjonarze Św. Wincentego a Paulo
Os. Piszczory 13, Olcza, Zakopane
tel. 18/ 201-19-05
www.misjonarze-zakopane.pl

Sanktuarium na Olczy
Sanktuarium na Olczy

Noclegi w Zakopanem

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sanktuarium na Olczy
Sanktuarium na Olczy
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 19)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024