Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Sanktuarium na Olczy to sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem. Wmurowania kamienia węgielnego pochodzącego z Tatr i poświęconego przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzymie dokonano w 1985 roku, a konsekracja nowej świątyni miała miejsce 30 lipca 1988 roku.Cudowny Medalik objawiła Niepokalana Maryja Św. Katarzynie Laboure - siostrze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Podczas jednego z objawień w 1830 roku padły słowa: Postaraj się o wybicie i rozpowszechnienie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosić z ufnością i wiarą, otrzymają wiele łask. Św. Katarzyna zobaczyła obie strony medalika - na awersie widnieje postać Maryi, która wyciąga ku ziemi ręce, z których emanują promienie oznaczające łaski. Maryję otacza napis: O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. Rewers to znak krzyża z literami "I" oraz "M". Poniżej dwa serca, jedno z koroną cierniową, drugie z koroną z róż, przebite mieczem. Symbolizują one miłość Jezusa i Maryi wobec ludzi uciekających się do nich.

Sanktuarium na Olczy
Sanktuarium na Olczy

Katarzyna Laboure - francuska siostra zakonna, o objawieniach powiedziała tylko swojemu spowiednikowi, który przyczynił się do szerzenia kultu Medalika. Dopiero po śmierci Katarzyny odczytano publicznie relację o objawieniach i od tej pory Medalik, wkrótce nazwany Cudownym, zaczął być coraz częściej noszony jako źródło łaski. Katarzyna Laboure została kanonizowana przez Papieża Piusa XII 27 lipca 1947 roku.

Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik
Księża Misjonarze Św. Wincentego a Paulo
Os. Piszczory 13, Olcza, Zakopane
tel. 18/ 201-19-05
www.misjonarze-zakopane.pl

Sanktuarium na Olczy
Sanktuarium na Olczy
Sanktuarium na Olczy


Zakopane noclegi

Zakopane to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne kościoły i obiekty sakralne
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020