Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
49°28'55" N, 20°1'51" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Ratusz

Nowy Targ poszczycić się może okazałym Rynkiem, na którym przez długie stulecia odbywały się targi. Dzisiaj jest to miejsce reprezentacyjne, w centralnym punkcie stoi XIX-wieczny, piętrowy Ratusz klasycystyczny, zwieńczony wieżą z zegarem. Budowla ładnie wkomponowana jest w otaczającą zieleń, a we wnętrzach kryje Muzeum Podhalańskie. Patrząc w kierunku północnym, zauważymy barokowy hełm zabytkowego kościoła Św. Katarzyny - patronki miasta.Kamienice w Nowym Targu

Nowotarski Rynek zdobią XIX-wieczne kamieniczki, ulokowane w północnej pierzei placu. Przeważa tu typ kamienicy dwukondygnacyjnej, z trójosiową elewacją. Warto zwrócić uwagę na kamienicę pod nr 9, należącą pierwotnie do rodziny Herzów. Elewacja tego domu ozdobiona została porządkiem boniowanych pilastrów. Podobnie prezentuje się kamienica pod nr 10, natomiast jej sąsiadka przyciąga wzrok pięknie kutym balkonem.

Rynek w Nowym Targu
Rynek w Nowym Targu


Na Rynku znajduje się też kapliczka Św. Jana Kantego, uroczyście poświęcona w 1904 roku przez ówczesnego proboszcza kościoła Św. Katarzyny - Michała Wawrzynowskiego. Przed Ratuszem od 1934 roku stoi natomiast pomnik Władysława Orkana (wł. Franciszek Salezy Smaciarz) - piewcy podhalańskiej ziemi.

Nowy Targ

Nowy Targ noclegi

Nowy Targ to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020