Nowy Targ Rynek, mokunka

Rynek w Nowym Targu

(4.2 głosów: 25)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ratusz

Nowy Targ poszczycić się może okazałym Rynkiem, na którym przez długie stulecia odbywały się targi. Dzisiaj jest to miejsce reprezentacyjne, w centralnym punkcie stoi XIX-wieczny, piętrowy Ratusz klasycystyczny, zwieńczony wieżą z zegarem. Budowla ładnie wkomponowana jest w otaczającą zieleń, a we wnętrzach kryje Muzeum Podhalańskie. Patrząc w kierunku północnym, zauważymy barokowy hełm zabytkowego kościoła Św. Katarzyny - patronki miasta.

Kamienice w Nowym Targu

Nowotarski Rynek zdobią XIX-wieczne kamieniczki, ulokowane w północnej pierzei placu. Przeważa tu typ kamienicy dwukondygnacyjnej, z trójosiową elewacją. Warto zwrócić uwagę na kamienicę pod nr 9, należącą pierwotnie do rodziny Herzów. Elewacja tego domu ozdobiona została porządkiem boniowanych pilastrów. Podobnie prezentuje się kamienica pod nr 10, natomiast jej sąsiadka przyciąga wzrok pięknie kutym balkonem.

Rynek w Nowym Targu, mokunka
Rynek w Nowym Targu, mokunka


Na Rynku znajduje się też kapliczka Św. Jana Kantego, uroczyście poświęcona w 1904 roku przez ówczesnego proboszcza kościoła Św. Katarzyny - Michała Wawrzynowskiego. Przed Ratuszem od 1934 roku stoi natomiast pomnik Władysława Orkana (wł. Franciszek Salezy Smaciarz) - piewcy podhalańskiej ziemi.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Nowy Targ noclegi

Nowy Targ to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Nowy Targ, mokunka
, mokunka
, mokunka
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023