zamek Rydzyna, Krzysztof Dorota

Rydzyna

(4.5 głosów: 24)

Rydzyna zwana "perłą polskiego baroku" położona jest w województwie wielkopolskim, w pobliżu Leszna, przy trasie nr 5 z Wrocławia do Poznania. Rydzyna to miasto - zabytek, objęte opieką konserwatorską ze względu na zachowany tu XVIII-wieczny układ przestrzenny oraz liczne zabytkowe budowle.Zabytki w Rydzynie

Najcenniejszym zabytkiem Rydzyny jest piękny zamek z XV/XVII wieku wraz z klasycystycznym zespołem oficyn zamkowych i zabytkowym parkiem wokół. Warto też zwrócić uwagę na efektowną zabudowę w Rynku, barokowy kościół parafialny oraz kościół poewangelicki.

fosa, Krzysztof Dorota
fosa, Krzysztof Dorota

Atrakcje w Rydzynie

Ale Rydzyna to również duże obszary leśne, kompleksy łąk i interesujący Rów Polski. To świetne miejsca na turystykę pieszą, rowerową, konną, a nawet wodną, gdyż organizowane są tutaj spływy kajakowe.Jeśli do tego wszystkiego dodać, że w Rydzynie świetnie rozwinięta jest baza noclegowo-gastronomiczna, nie ma się co dziwić, że miejsce to uznawane jest za największą atrakcję turystyczną i historyczną całego regionu.

Zamek Rydzyna, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota

Tak jak w całej okolicy, również i w Rydzynie nie mogło zabraknąć wiatraka koźlaka. Nosi on nazwę „Józef” i mieści w sobie Muzeum Rolnictwa i Młynarstwa. Warto dodać, że na szlaku wielkopolskich wiatraków co roku odbywa się "Światowa Nocna Rowerówka".Rydzyna obfituje zresztą w przeróżne szlaki. Przebiega tędy Ziemiański Szlak Rowerowy stanowiący pętlę Transwielkopolskiej Trasy Rowerowej oraz Szlak Rajdów Konnych. W planach jest też uruchomienie szlaku kajakowego.

Rydzyna, Krzysztof Dorota
Rydzyna, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota
rynek w rydzynie, Krzysztof Dorota
rynek Rydzyna, Krzysztof Dorota
pomnik Św. Trójcy, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota
Zamek w Rydzynie, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota

Rydzyna noclegi

Rydzyna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Rydzynie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°47'1N, 16°40'1E
07 luty 2017
02 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
26 wrzesień 2012 22:35

rzeczywiscie Rydzyna  to prerelka wsrod perel polskiego baroku .

wlasnie rozpoczal sie festiwal SASKI na zamku i w miescie w  Rydzynie

 

Pozdrawiam Karol

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację