Rydzyna zwana "perłą polskiego baroku" położona jest w województwie wielkopolskim, w pobliżu Leszna, przy trasie nr 5 z Wrocławia do Poznania. Rydzyna to miasto - zabytek, objęte opieką konserwatorską ze względu na zachowany tu XVIII-wieczny układ przestrzenny oraz liczne zabytkowe budowle.
Zabytki w Rydzynie
Najcenniejszym zabytkiem Rydzyny jest piękny zamek z XV/XVII wieku wraz z klasycystycznym zespołem oficyn zamkowych i zabytkowym parkiem wokół. Warto też zwrócić uwagę na efektowną zabudowę w Rynku, barokowy kościół parafialny oraz kościół poewangelicki.

Atrakcje w Rydzynie
Ale Rydzyna to również duże obszary leśne, kompleksy łąk i interesujący Rów Polski. To świetne miejsca na turystykę pieszą, rowerową, konną, a nawet wodną, gdyż organizowane są tutaj spływy kajakowe.
Jeśli do tego wszystkiego dodać, że w Rydzynie świetnie rozwinięta jest baza noclegowo-gastronomiczna, nie ma się co dziwić, że miejsce to uznawane jest za największą atrakcję turystyczną i historyczną całego regionu.

Tak jak w całej okolicy, również i w Rydzynie nie mogło zabraknąć wiatraka koźlaka. Nosi on nazwę „Józef” i mieści w sobie Muzeum Rolnictwa i Młynarstwa. Warto dodać, że na szlaku wielkopolskich wiatraków co roku odbywa się "Światowa Nocna Rowerówka".
Rydzyna obfituje zresztą w przeróżne szlaki. Przebiega tędy Ziemiański Szlak Rowerowy stanowiący pętlę Transwielkopolskiej Trasy Rowerowej oraz Szlak Rajdów Konnych. W planach jest też uruchomienie szlaku kajakowego.



Noclegi w Rydzynie
Rydzyna - mapa z zaznaczonymi atrakcjami
Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Rydzyny
Turyści najczęściej odwiedzają: Zamek w Rydzynie, a potem Rynek w Rydzynie i Trasy rowerowe w Rydzynie.








