zamek Rydzyna, Krzysztof Dorota

Rydzyna

(4.5 głosów: 24)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Rydzyna zwana "perłą polskiego baroku" położona jest w województwie wielkopolskim, w pobliżu Leszna, przy trasie nr 5 z Wrocławia do Poznania. Rydzyna to miasto - zabytek, objęte opieką konserwatorską ze względu na zachowany tu XVIII-wieczny układ przestrzenny oraz liczne zabytkowe budowle.

Zabytki w Rydzynie

Najcenniejszym zabytkiem Rydzyny jest piękny zamek z XV/XVII wieku wraz z klasycystycznym zespołem oficyn zamkowych i zabytkowym parkiem wokół. Warto też zwrócić uwagę na efektowną zabudowę w Rynku, barokowy kościół parafialny oraz kościół poewangelicki.

Rydzyna, Krzysztof Dorota
Rydzyna, Krzysztof Dorota


Atrakcje w Rydzynie

Ale Rydzyna to również duże obszary leśne, kompleksy łąk i interesujący Rów Polski. To świetne miejsca na turystykę pieszą, rowerową, konną, a nawet wodną, gdyż organizowane są tutaj spływy kajakowe.

Jeśli do tego wszystkiego dodać, że w Rydzynie świetnie rozwinięta jest baza noclegowo-gastronomiczna, nie ma się co dziwić, że miejsce to uznawane jest za największą atrakcję turystyczną i historyczną całego regionu.

fosa, Krzysztof Dorota
fosa, Krzysztof Dorota

Tak jak w całej okolicy, również i w Rydzynie nie mogło zabraknąć wiatraka koźlaka. Nosi on nazwę „Józef” i mieści w sobie Muzeum Rolnictwa i Młynarstwa. Warto dodać, że na szlaku wielkopolskich wiatraków co roku odbywa się "Światowa Nocna Rowerówka".

Rydzyna obfituje zresztą w przeróżne szlaki. Przebiega tędy Ziemiański Szlak Rowerowy stanowiący pętlę Transwielkopolskiej Trasy Rowerowej oraz Szlak Rajdów Konnych. W planach jest też uruchomienie szlaku kajakowego.

Zamek Rydzyna, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota


Noclegi w Rydzynie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Rydzyna - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Rydzyny

Turyści najczęściej odwiedzają: Zamek w Rydzynie, a potem Rynek w Rydzynie i Trasy rowerowe w Rydzynie.

Rydzyna, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota
rynek w rydzynie, Krzysztof Dorota
rynek Rydzyna, Krzysztof Dorota
pomnik Św. Trójcy, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota
Zamek w Rydzynie, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wasze opinie

Barsolis Karol Turysta Kulturowy

rzeczywiscie Rydzyna  to prerelka wsrod perel polskiego baroku .

wlasnie rozpoczal sie festiwal SASKI na zamku i w miescie w  Rydzynie

 

Pozdrawiam Karol

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022