Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
51°47'1" N, 16°40'1" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-02 02:00

Opis Rydzyny

Rydzyna zwana "perłą polskiego baroku" położona jest w województwie wielkopolskim, w pobliżu Leszna, przy trasie nr 5 z Wrocławia do Poznania. Rydzyna to miasto - zabytek, objęte opieką konserwatorską ze względu na zachowany tu XVIII-wieczny układ przestrzenny oraz liczne zabytkowe budowle.Zabytki w Rydzynie

Najcenniejszym zabytkiem Rydzyny jest piękny zamek z XV/XVII wieku wraz z klasycystycznym zespołem oficyn zamkowych i zabytkowym parkiem wokół. Warto też zwrócić uwagę na efektowną zabudowę w Rynku, barokowy kościół parafialny oraz kościół poewangelicki.

Rydzyna
Rydzyna

Atrakcje w Rydzynie

Ale Rydzyna to również duże obszary leśne, kompleksy łąk i interesujący Rów Polski. To świetne miejsca na turystykę pieszą, rowerową, konną, a nawet wodną, gdyż organizowane są tutaj spływy kajakowe.

Jeśli do tego wszystkiego dodać, że w Rydzynie świetnie rozwinięta jest baza noclegowo-gastronomiczna, nie ma się co dziwić, że miejsce to uznawane jest za największą atrakcję turystyczną i historyczną całego regionu.

fosa
Zamek Rydzyna


Tak jak w całej okolicy, również i w Rydzynie nie mogło zabraknąć wiatraka koźlaka. Nosi on nazwę „Józef” i mieści w sobie Muzeum Rolnictwa i Młynarstwa. Warto dodać, że na szlaku wielkopolskich wiatraków co roku odbywa się "Światowa Nocna Rowerówka".

Rydzyna obfituje zresztą w przeróżne szlaki. Przebiega tędy Ziemiański Szlak Rowerowy stanowiący pętlę Transwielkopolskiej Trasy Rowerowej oraz Szlak Rajdów Konnych. W planach jest też uruchomienie szlaku kajakowego.Rydzyna rynek w rydzynie rynek Rydzyna pomnik Św. Trójcy Zamek w Rydzynie

Rydzyna noclegi

Rydzyna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Rydzynie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2012-09-26 na

rzeczywiscie Rydzyna  to prerelka wsrod perel polskiego baroku .

wlasnie rozpoczal sie festiwal SASKI na zamku i w miescie w  Rydzynie

 

Pozdrawiam Karol

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020