Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Restauracja Stare i nowe w Katowicach

Restauracja Stare i nowe w Katowicach
50°15'56" N, 19°1'15" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 12:00–22:00
  • wtorek: 10:00–22:00
  • środa: 10:00–22:00
  • czwartek: 10:00–22:00
  • piątek: 10:00–23:00
  • sobota: 12:00–23:00
  • niedziela: 12:00–20:00

Restauracja Stare i nowe znajduje się w centrum Katowic, na ulicy Chorzowskiej. To "dom kuchni tradycyjnej i śródziemnomorskiej, dom wiekowego porto i młodego rieslinga". To dobrze opisuje to miejsce, ale zbyt skromnie, Restauracja potrafi zachwycić, zarówno od strony smaku, jak i podania.W codziennym Menu Restauracji dostępnych jest kilka ciekawych przystawek, jak choćby gruszka w czerwonym winie, tatar z łososia czy pasztet z kaczej wątróbki. Wśród zup na uwagę zasługuje krem z dyni z mleczkiem kokosowym. Z mięs warto polecić steka wołowego czy jagnięcinę. Są też ryby i owoce morza, a także różnorodne makarony. Nie brakuje regionalnego dania - śląskiego obiadu z roladą, kluskami i czerwoną kapustą. Ukontentowani wyjdą nawet wegetarianie. Na Gości czeka też oddzielna, bogata Karta Win, bo jest to również Winiarnia, także niejeden smakosz znajdzie tu coś dla siebie. Ceny są umiarkowane, wcale nie zrażają.

W czasie smakowania w Restauracji dba się o feedback czyli pyta się o opinię jak dania smakują, zgodnie z panującymi, wysokimi standardami podaje się również wino, polecone wino podaje się do skosztowania, a dopiero po akceptacji nalewa się lampkę tegoż wina. To bardzo smaczne i eleganckie miejsce, zrobione w dobrym guście i tak też serwuje się dania.

Restauracja Stare i nowe
ul. Chorzowska 7B, Katowice
tel. 32/ 209-70-41
restauracja@stareinowe.pl
http://stareinowe.plKatowice noclegi

Katowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1137778 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020