Restauracja Stare i nowe w Katowicach

(4.5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Restauracja Stare i nowe znajduje się w centrum Katowic, na ulicy Chorzowskiej. To "dom kuchni tradycyjnej i śródziemnomorskiej, dom wiekowego porto i młodego rieslinga". To dobrze opisuje to miejsce, ale zbyt skromnie, Restauracja potrafi zachwycić, zarówno od strony smaku, jak i podania.

W codziennym Menu Restauracji dostępnych jest kilka ciekawych przystawek, jak choćby gruszka w czerwonym winie, tatar z łososia czy pasztet z kaczej wątróbki. Wśród zup na uwagę zasługuje krem z dyni z mleczkiem kokosowym. Z mięs warto polecić steka wołowego czy jagnięcinę. Są też ryby i owoce morza, a także różnorodne makarony. Nie brakuje regionalnego dania - śląskiego obiadu z roladą, kluskami i czerwoną kapustą. Ukontentowani wyjdą nawet wegetarianie. Na Gości czeka też oddzielna, bogata Karta Win, bo jest to również Winiarnia, także niejeden smakosz znajdzie tu coś dla siebie. Ceny są umiarkowane, wcale nie zrażają.W czasie smakowania w Restauracji dba się o feedback czyli pyta się o opinię jak dania smakują, zgodnie z panującymi, wysokimi standardami podaje się również wino, polecone wino podaje się do skosztowania, a dopiero po akceptacji nalewa się lampkę tegoż wina. To bardzo smaczne i eleganckie miejsce, zrobione w dobrym guście i tak też serwuje się dania.

Restauracja Stare i nowe
ul. Chorzowska 7B, Katowice
tel. 32/ 209-70-41
restauracja@stareinowe.pl
http://stareinowe.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 12:00–22:00
  • wtorek: 10:00–22:00
  • środa: 10:00–22:00
  • czwartek: 10:00–22:00
  • piątek: 10:00–23:00
  • sobota: 12:00–23:00
  • niedziela: 12:00–20:00

Katowice noclegi

Katowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023