Pierwotny helski port rybacki powstał w XIX wieku, za czasów rządów pruskich i był drewnianej konstrukcji. Obecny port w Helu jest efektem polskiej modernizacji przeprowadzonej w latach 30-tych XX wieku.Port daje schronienie kutrom i łodziom rybackim, pełni też funkcję przystani dla wodolotów i statków wycieczkowych. W porcie znajduje się również przystań jachtowa z placówką odprawy granicznej.

Port rybacki w Helu
Port rybacki w Helu

Przy wejściu do portu w Helu znajduje się rybacki krzyż wotywny z napisem: "Ten krzyż nadzieją tych braci, którzy wyszli w morze, a nie wrócili i tych, którzy wychodzą, aby szczęśliwie wracali".

Port rybacki
Bulwar Nadmorski, HelHel noclegi

Hel to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Helski Domek
Haga 2 by Renters

Wasze opinie

Marta Zapaleniec 626 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2019-08-17 na

Deptak ukończony. Bardzo przyjemny spacer tuż przy nabrzeżu. Po drodze oczywiscie obowiązkowa fotka przy kamieniu pomniku.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021