Port w Helu

Port rybacki w Helu, toja1358
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4

Pierwotny helski port rybacki powstał w XIX wieku, za czasów rządów pruskich i był drewnianej konstrukcji. Obecny port w Helu jest efektem polskiej modernizacji przeprowadzonej w latach 30-tych XX wieku.

Port daje schronienie kutrom i łodziom rybackim, pełni też funkcję przystani dla wodolotów i statków wycieczkowych. W porcie znajduje się również przystań jachtowa z placówką odprawy granicznej.

Port rybacki w Helu, toja1358
Port rybacki w Helu, toja1358


Przy wejściu do portu w Helu znajduje się rybacki krzyż wotywny z napisem: "Ten krzyż nadzieją tych braci, którzy wyszli w morze, a nie wrócili i tych, którzy wychodzą, aby szczęśliwie wracali".

Port rybacki
Bulwar Nadmorski, Hel

Hel noclegi

Hel to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Hel
Normalna
przystanie porty
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4 głosów: 113)
Twoja ocena
Marta

Deptak ukończony. Bardzo przyjemny spacer tuż przy nabrzeżu. Po drodze oczywiscie obowiązkowa fotka przy kamieniu pomniku.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024