Pomnik Studenta w Warszawie

Pomnik Studenta w Warszawie

(4.3 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pomnik Studenta w Warszawie to rzeźba przedstawiąjąca siedzącego studenta na ławce. Pomnik usytuowany jest na terenie kampusu głównego Uniwersytetu Warszawskiego, przed gmachem starej Biblioteki uniwersyteckiej (BUW). 

Pomnik przedstawia żaka siedzącego na ławce, obok którego leżą książki, z których jedna ma wysuwaną kartkę oraz egzemplarz Tygodnika Akademickiego "Auditorium". Student ubrany jest w T-shirt, marynarkę oraz obcisłe spodnie. W bucie ma dziurę, a aby odczytać tekst umieszczony pod podeszwą trzeba by użyć lusterka. Ławeczkę odsłonięto w 2003 roku. Studentowi z pomnika "użyczył twarzy" Maciej Robak - student IV roku Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych UW, bowiem to on zwyciężył w plebiscycie "Gazety Wyborczej".

Pomnik Studenta
ul. Krakowskie Przedmieście, Warszawa
 

Pierwotny autor treści: Piotr

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Warszawa
Mniej istotna
ławeczki pomniki przyrody
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023