Pniowiec. Atrakcje, które warto zwiedzić

Pniowiec
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.1

Pniowiec to niewielka osada położona w województwie śląskim, stanowiąca północno-zachodnią dzielnicę Tarnowskich Gór, leżącą 5 km od centrum tego miasta. Pniowiec otaczają piękne lasy, a przy tym rozlewa się tu jezioro.

Pniowiec
Pniowiec

Historia Pniowca

Pierwsza zachowana wzmianka o Pniowcu pochodzi z 1415 roku, kiedy to został wymieniony jako część parafii starotarnowickiej. Początkowo miejscowość należała do pana Starych Tarnowic - Mikołaja Włodko, później Mikołaja Wrochema, który wybudował w Starych Tarnowicach piękny zamek, dziś wspaniale odremontowany, a ostatecznie Pniowiec znalazł się w rękach  hrabiów Donnersmarck z Nakła Śląskiego. Podobnie, jak w całej ziemii bytomsko-tarnogórskiej, również w Pniowcu przez wieki drążono szyby kopalniane w poszukiwaniu rud metali.Pniowiec
Pniowiec
Pniowiec
Pniowiec

Atrakcje w Pniowcu

Pniowiec, szczególnie obszary nad jeziorem, to niezwykle malowniczy zakątek otoczony lasami, w którym można odetchnąć od zgiełku miasta. Rejony te idealnie nadają się na wycieczki rowerowe, bowiem przez lasy prowadzą liczne ścieżki i szlaki rowerowe, łączące Pniowiec z okolicznymi miastami i wioskami. Po rowerowym wysiłku odpocząć można nad zbiornikiem wodnym, w bliskości natury, pięknymi widokami i ciszą, oczywiście poza letnimi weekendami, kiedy bywa tu więcej ludzi.

Pniowiec
Pniowiec
Pniowiec
Pniowiec

Niedaleko zalewu znajduje się Leśny Zakątek Uroczysko w Pniowcu - miejsce, w którym można zobaczyć oswojone dzikie zwierzęta, m.in. jelonki, kozły, pawie, dzikie gęsi, kaczki czy króliki. Zwierzęta można samodzielnie karmić kupioną karmą, co dla najmłodszych może okazać się ciekawą atrakcją. Na miejscu można też zjeść smaczną rybkę, a także przenocować Obiekt jest całoroczny. Pniowiec i jego okolice to również wyborne miejsce dla grzybiarzy, każdy lubiący to zajęcie poczuje się tu jak u siebie. Warto wybrać się w te strony i zaserwować rodzinie przyjemny wypoczynek na łonie natury.

Pniowiec
Pniowiec

Noclegi w Pniowcu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Pniowiec
Pniowiec
Pniowiec
Pniowiec
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.1 głosów: 20)
Twoja ocena
tomtur
Ciekawe miejsce. Dopisane do baardzo dłuuugiej listy miejsc do poznania.
Anna Piernikarczyk
Zielona oaza Tarnowskich Gór, niewielki zalew z dostępną wysepką, a wokół lasy, lasy i lasy. A to wszystko na Śląsku 😉
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024