Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Warszawa Pałac Kultury i Nauki
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

W centrum Warszawy góruje monumentalny Pałac Kultury i Nauki (PKiN) - najwyższy budynek w mieście i w całej Polsce, będący obecnie siedzibą wielu firm oraz instytucji użyteczności publicznej, jak kina, teatry, muzea, księgarnie czy instytucje naukowe. Na uwagę w tym nietypowym pałacu zasługuje tzw. Sala Kongresowa - największa w Polsce sala konferencyjno-widowiskowa mieszcząca 3 tys.osób.

Pomysłodawcą powstania tej budowli w Warszawie był Józef Stalin, a Pałac Kultury i Nauki miał stać się darem narodu radzieckiego dla narodu polskiego. Pałac Kultury to jeden z ważniejszych symboli naszej stolicy, to relikt minionej epoki i wielokrotnie pojawiał się pomysł zlikwidowania tego architektonicznego tworu, który stylem nawązuje do budowli zza naszej wschodniej granicy. Mimo to Pałac Kultury stoi do dziś i kontrastuje z otaczającymi go nowoczesnymi wieżowcami.

Obecnie w Pałacu Kultury organizowane są różnego rodzaju targi. Na 30 piętrze (114 m) można wyjść na taras widokowy, z którego widoczna jest wspaniała panorama całej Warszawy.

Pałac Kultury i Nauki
Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad, ul. Marszałkowska, Warszawa

Noclegi w Warszawie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Warszawa Pałac Kultury i Nauki
Pałac Kultury i Nauki
Warszawa Pałac Kultury
Pałac Kultury Warszawa
Pałac Kultury i Nauki
Warszawa
Warszawa Sala Kongresowa
Pałac Kultury Warszawa
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
(4.2 głosów: 235)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 235)
Twoja ocena jest dla nas ważna

lubię bardzo, ma swój styl
Avatar użytkownika Krzysztof Bąk
Krzysztof Bąk

-----------
Zapraszamy na zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki - serca Warszawy oraz żyjącego muzeum sztuki socrealizmu. Teraz także dla osób indywidualnych! Brak konieczności rezerwacji! Przyjdź i zobacz!

- zabytkowe wnętrza
- zaplecze VIP Sali Kongresowej
- Sala Kongresowa
- Taras Widokowy na XXX piętrze
- opieka przewodnicka

W JEDNYM BILECIE!!

Zapraszamy po więcej szczegółów na naszą stronę internetową www.creatours.pl
-----------
 

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024