Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

W centrum Warszawy góruje monumentalny Pałac Kultury i Nauki (PKiN) - najwyższy budynek w mieście i w całej Polsce, będący obecnie siedzibą wielu firm oraz instytucji użyteczności publicznej, jak kina, teatry, muzea, księgarnie czy instytucje naukowe. Na uwagę w tym nietypowym pałacu zasługuje tzw. Sala Kongresowa - największa w Polsce sala konferencyjno-widowiskowa mieszcząca 3 tys.osób.Pomysłodawcą powstania tej budowli w Warszawie był Józef Stalin, a Pałac Kultury i Nauki miał stać się darem narodu radzieckiego dla narodu polskiego. Pałac Kultury to jeden z ważniejszych symboli naszej stolicy, to relikt minionej epoki i wielokrotnie pojawiał się pomysł zlikwidowania tego architektonicznego tworu, który stylem nawązuje do budowli zza naszej wschodniej granicy. Mimo to Pałac Kultury stoi do dziś i kontrastuje z otaczającymi go nowoczesnymi wieżowcami.

Obecnie w Pałacu Kultury organizowane są różnego rodzaju targi. Na 30 piętrze (114 m) można wyjść na taras widokowy, z którego widoczna jest wspaniała panorama całej Warszawy.

Pałac Kultury i Nauki
Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad, ul. Marszałkowska, Warszawa

Warszawa Pałac Kultury i Nauki Pałac Kultury i Nauki Warszawa Pałac Kultury Pałac Kultury Warszawa Pałac Kultury i Nauki Warszawa Warszawa Sala Kongresowa Pałac Kultury Warszawa Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Krzysztof Bąk Domator 9 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-05-11 na

-----------
Zapraszamy na zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki - serca Warszawy oraz żyjącego muzeum sztuki socrealizmu. Teraz także dla osób indywidualnych! Brak konieczności rezerwacji! Przyjdź i zobacz!

- zabytkowe wnętrza
- zaplecze VIP Sali Kongresowej
- Sala Kongresowa
- Taras Widokowy na XXX piętrze
- opieka przewodnicka

W JEDNYM BILECIE!!

Zapraszamy po więcej szczegółów na naszą stronę internetową www.creatours.pl
-----------
 

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021