Warszawa Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

(4.2 głosów: 229)

W centrum Warszawy góruje monumentalny Pałac Kultury i Nauki (PKiN) - najwyższy budynek w mieście i w całej Polsce, będący obecnie siedzibą wielu firm oraz instytucji użyteczności publicznej, jak kina, teatry, muzea, księgarnie czy instytucje naukowe. Na uwagę w tym nietypowym pałacu zasługuje tzw. Sala Kongresowa - największa w Polsce sala konferencyjno-widowiskowa mieszcząca 3 tys.osób.Pomysłodawcą powstania tej budowli w Warszawie był Józef Stalin, a Pałac Kultury i Nauki miał stać się darem narodu radzieckiego dla narodu polskiego. Pałac Kultury to jeden z ważniejszych symboli naszej stolicy, to relikt minionej epoki i wielokrotnie pojawiał się pomysł zlikwidowania tego architektonicznego tworu, który stylem nawązuje do budowli zza naszej wschodniej granicy. Mimo to Pałac Kultury stoi do dziś i kontrastuje z otaczającymi go nowoczesnymi wieżowcami.

Obecnie w Pałacu Kultury organizowane są różnego rodzaju targi. Na 30 piętrze (114 m) można wyjść na taras widokowy, z którego widoczna jest wspaniała panorama całej Warszawy.

Warszawa Pałac Kultury i Nauki
Warszawa Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad, ul. Marszałkowska, WarszawaPałac Kultury i Nauki
Warszawa Pałac Kultury
Pałac Kultury Warszawa
Pałac Kultury i Nauki
Warszawa
Warszawa Sala Kongresowa
Pałac Kultury Warszawa
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Warszawa
Pałace i dworki
Ważna
pałace wieżowce
52°13'55N, 21°0'22E
10 marzec 2016
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Krzysztof Bąk
11 maj 2014 18:12

-----------
Zapraszamy na zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki - serca Warszawy oraz żyjącego muzeum sztuki socrealizmu. Teraz także dla osób indywidualnych! Brak konieczności rezerwacji! Przyjdź i zobacz!

- zabytkowe wnętrza
- zaplecze VIP Sali Kongresowej
- Sala Kongresowa
- Taras Widokowy na XXX piętrze
- opieka przewodnicka

W JEDNYM BILECIE!!

Zapraszamy po więcej szczegółów na naszą stronę internetową www.creatours.pl
-----------
 

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację