Osada Łówców Fok w Rzucewie

Osada Łowców Fok w Rzucewie

(4.2 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Park Kulturowy Osada Łowców Fok w Rzucewie to replika autentycznej osady łowców fok, która istniała tu w okresie V-II tys. lat p.n.e. Odkryto ją w 1894 roku i już od ponad 100 lat stanowi ważne miejsce badań archeologicznych. To stanowisko przewodnie do badań nad dziedzictwem kulturowym pierwszych rybaków i łowców nad Bałtykiem.

Już w 1930 roku na podstawie odkryć w Rzucewie pojawił się termin kultura rzucewska. Dotychczasowe badania potwierdziły ponadregionalne walory archeologiczne osady. To bardzo ciekawe miejsce, które pozwala nabyć wiedzy, której próżno szukać gdzie indziej. To nieznany fragment naszej historii.

Osada Łówców Fok w Rzucewie
Osada Łówców Fok w Rzucewie


Osada w Rzucewie leży bezpośrednio nad brzegiem Zatoki Puckiej, na północ od centrum wsi Rzucewo. Zajmuje teren tzw. Cypla Rzucewskiego, który dotąd pozostał w dużej mierze naturalny.

Osada Łowców Fok - Park Kulturowy Rzucewo
Oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku
Promenada nadmorska, Rzucewo
tel. 58/ 742-49-85
http://rzucewo.com
Godziny otwarcia: sezon turystyczny wt-nd 8.00-16.00
Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 2 zł

Osada Łówców Fok w Rzucewie
Osada Łówców Fok w Rzucewie


Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–15:00
  • środa: 09:00–15:00
  • czwartek: 09:00–15:00
  • piątek: 09:00–15:00
  • sobota: 09:00–15:00
  • niedziela: 09:00–15:00

Osada Łowców Fok w Rzucewie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Rzucewa wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Rzucewo noclegi

Rzucewo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Osada Łówców Fok w Rzucewie
Osada Łówców Fok w Rzucewie
Osada Łówców Fok w Rzucewie
Osada Łówców Fok w Rzucewie
Osada Łówców Fok w Rzucewie
Osada Łówców Fok w Rzucewie
Osada Łówców Fok w Rzucewie
Rzucewo
Parki rozrywki
Normalna
muzea osady
54°41'31N, 18°28'13E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021