Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Rzucewo
Parki rozrywki
muzea, osady
Normalna
Pomorskie
2014-11-20
2020-01-28 13:46
54°41'31" N, 18°28'13" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Park Kulturowy Osada Łowców Fok w Rzucewie to replika autentycznej osady łowców fok, która istniała tu w okresie V-II tys. lat p.n.e. Odkryto ją w 1894 roku i już od ponad 100 lat stanowi ważne miejsce badań archeologicznych. To stanowisko przewodnie do badań nad dziedzictwem kulturowym pierwszych rybaków i łowców nad Bałtykiem.Już w 1930 roku na podstawie odkryć w Rzucewie pojawił się termin kultura rzucewska. Dotychczasowe badania potwierdziły ponadregionalne walory archeologiczne osady. To bardzo ciekawe miejsce, które pozwala nabyć wiedzy, której próżno szukać gdzie indziej. To nieznany fragment naszej historii.

Osada Łówców Fok w Rzucewie
Osada Łówców Fok w Rzucewie

Osada w Rzucewie leży bezpośrednio nad brzegiem Zatoki Puckiej, na północ od centrum wsi Rzucewo. Zajmuje teren tzw. Cypla Rzucewskiego, który dotąd pozostał w dużej mierze naturalny.

Osada Łowców Fok - Park Kulturowy Rzucewo
Oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku
Promenada nadmorska, Rzucewo
tel. 58/ 742-49-85
http://rzucewo.com
Godziny otwarcia: sezon turystyczny wt-nd 8.00-16.00
Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 2 zł

Osada Łówców Fok w Rzucewie
Osada Łówców Fok w Rzucewie
Osada Łówców Fok w Rzucewie


Osada Łówców Fok w Rzucewie Osada Łówców Fok w Rzucewie Osada Łówców Fok w Rzucewie Osada Łówców Fok w Rzucewie Osada Łówców Fok w Rzucewie

Rzucewo noclegi

Rzucewo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020