Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Ogród Botaniczny w Warszawie

Ogród Botaniczny w Warszawie

(4.4 głosów: 52)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego to miejsce niezwykłe - kolorowe i piękne, a zarazem tajemnicze. Najlepszą sprawą jest tutaj fakt, że w centrum stolicy - wielkiego molocha miejskiego, można całkowicie uciec od zgiełku ulicznego i zanurzyć się w dzikiej przyrodzie.Warszawski Ogród Botaniczny to jedna z najstarszych placówek tego typu w Polsce, liczy sobie prawie 200 lat. W 2006 roku Ogród otrzymał medal - Mazowiecki Lider Ekologii.

Bogactwo roślin

W Ogrodzie Botanicznym na Alejach Ujazdowskich rośnie prawdziwe bogactwo roślin z całego świata, znajdziesz tu ponad 5 tys. gatunków roślin, a dla łatwiejszego i ciekawszego ich poznania wytyczone zostały tematyczne ścieżki edukacyjne, np. Pomniki przyrody, Dla kogo kwitną kwiaty, Polskie rośliny chronione czy Podróże roślin. Powstały też różne działy, które pozwalają systematyzować rośliny, np. Aboretum, Rośliny użytkowe i lecznicze czy Dział roślin ozdobnych.Co ciekawe, w Ogrodzie powstają specjalne kolekcje roślin, np. kolekcja roślin rzadkich, ginących i zagrożonych w Polsce, dzięki czemu niektóre gatunki zostały uratowane przed całkowitym zapomnieniem.

Zwierzęta w Ogrodzie Botanicznym

Ale w Ogrodzie Botanicznym wbrew pozorom nie tylko rośliny można oglądać, wśród kwiatów fruwa wiele kolorowych motyli, biegają biegacze czyli całkiem spore chrząszcze, pełzną ślimaki. Pojawiają się też większe zwierzęta, jak biały kocur Gandalf i jego towarzyszka kocica Freja. Na szczęście nie polują one na wiele różnych ptaków zamieszkujących w Ogrodzie. Wśród nich są sikorki, wilgi, jerzyki, kosy, zięby i inne. Koty wolą myszy i nornice, które buszują wśród korzeni.Symbolem Ogrodu jest miłorząb dwuklapowy - nietypowe drzewo z liśćmi w kształcie wachlarza, które przybyło tutaj z odległych Chin.

Ogród można zwiedzać codziennie od wiosny do jesieni, natomiast szklarnie tylko od połowy maja do połowy września, wyłącznie w niedziele. Grupy zorganizowane mogą zwiedzać je przez cały rok.

Ogród Botaniczny
Aleje Ujazdowskie 4, Warszawa
ogrod@biol.uw.edu.pl
www.ogrod.uw.edu.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–20:00
  • wtorek: 10:00–20:00
  • środa: 10:00–20:00
  • czwartek: 10:00–20:00
  • piątek: 10:00–20:00
  • sobota: 10:00–20:00
  • niedziela: 10:00–20:00

Ogród Botaniczny w Warszawie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Warszawy wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Warszawa
Parki miejskie
Normalna
ogrody botaniczne
52°12'60N, 21°1'39E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Marta

Super miejsce na spacer i ucieczkę od miejskiego zgiełku

karrrr96

Tam jest pięknie. Na niedzielny spacer miejsce idealne.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021