52°12'60" N, 21°1'39" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 10:00–20:00
  • wtorek: 10:00–20:00
  • środa: 10:00–20:00
  • czwartek: 10:00–20:00
  • piątek: 10:00–20:00
  • sobota: 10:00–20:00
  • niedziela: 10:00–20:00

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego to miejsce niezwykłe - kolorowe i piękne, a zarazem tajemnicze. Najlepszą sprawą jest tutaj fakt, że w centrum stolicy - wielkiego molocha miejskiego, można całkowicie uciec od zgiełku ulicznego i zanurzyć się w dzikiej przyrodzie.Warszawski Ogród Botaniczny to jedna z najstarszych placówek tego typu w Polsce, liczy sobie prawie 200 lat. W 2006 roku Ogród otrzymał medal - Mazowiecki Lider Ekologii.

Bogactwo roślin

W Ogrodzie Botanicznym na Alejach Ujazdowskich rośnie prawdziwe bogactwo roślin z całego świata, znajdziesz tu ponad 5 tys. gatunków roślin, a dla łatwiejszego i ciekawszego ich poznania wytyczone zostały tematyczne ścieżki edukacyjne, np. Pomniki przyrody, Dla kogo kwitną kwiaty, Polskie rośliny chronione czy Podróże roślin. Powstały też różne działy, które pozwalają systematyzować rośliny, np. Aboretum, Rośliny użytkowe i lecznicze czy Dział roślin ozdobnych.

Co ciekawe, w Ogrodzie powstają specjalne kolekcje roślin, np. kolekcja roślin rzadkich, ginących i zagrożonych w Polsce, dzięki czemu niektóre gatunki zostały uratowane przed całkowitym zapomnieniem.Zwierzęta w Ogrodzie Botanicznym

Ale w Ogrodzie Botanicznym wbrew pozorom nie tylko rośliny można oglądać, wśród kwiatów fruwa wiele kolorowych motyli, biegają biegacze czyli całkiem spore chrząszcze, pełzną ślimaki. Pojawiają się też większe zwierzęta, jak biały kocur Gandalf i jego towarzyszka kocica Freja. Na szczęście nie polują one na wiele różnych ptaków zamieszkujących w Ogrodzie. Wśród nich są sikorki, wilgi, jerzyki, kosy, zięby i inne. Koty wolą myszy i nornice, które buszują wśród korzeni.

Symbolem Ogrodu jest miłorząb dwuklapowy - nietypowe drzewo z liśćmi w kształcie wachlarza, które przybyło tutaj z odległych Chin.Ogród można zwiedzać codziennie od wiosny do jesieni, natomiast szklarnie tylko od połowy maja do połowy września, wyłącznie w niedziele. Grupy zorganizowane mogą zwiedzać je przez cały rok.

Ogród Botaniczny
Aleje Ujazdowskie 4, Warszawa
ogrod@biol.uw.edu.pl
www.ogrod.uw.edu.pl

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1150482 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Marta Zapaleniec 626 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-09-10 na

Super miejsce na spacer i ucieczkę od miejskiego zgiełku

karrrr96 Zapaleniec 708 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-04-10 na

Tam jest pięknie. Na niedzielny spacer miejsce idealne.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021