Ogród Botaniczny w Warszawie

Ogród Botaniczny w Warszawie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego to miejsce niezwykłe - kolorowe i piękne, a zarazem tajemnicze. Najlepszą sprawą jest tutaj fakt, że w centrum stolicy - wielkiego molocha miejskiego, można całkowicie uciec od zgiełku ulicznego i zanurzyć się w dzikiej przyrodzie.

Warszawski Ogród Botaniczny to jedna z najstarszych placówek tego typu w Polsce, liczy sobie prawie 200 lat. W 2006 roku Ogród otrzymał medal - Mazowiecki Lider Ekologii.

Bogactwo roślin

W Ogrodzie Botanicznym na Alejach Ujazdowskich rośnie prawdziwe bogactwo roślin z całego świata, znajdziesz tu ponad 5 tys. gatunków roślin, a dla łatwiejszego i ciekawszego ich poznania wytyczone zostały tematyczne ścieżki edukacyjne, np. Pomniki przyrody, Dla kogo kwitną kwiaty, Polskie rośliny chronione czy Podróże roślin. Powstały też różne działy, które pozwalają systematyzować rośliny, np. Aboretum, Rośliny użytkowe i lecznicze czy Dział roślin ozdobnych.

Co ciekawe, w Ogrodzie powstają specjalne kolekcje roślin, np. kolekcja roślin rzadkich, ginących i zagrożonych w Polsce, dzięki czemu niektóre gatunki zostały uratowane przed całkowitym zapomnieniem.

Zwierzęta w Ogrodzie Botanicznym

Ale w Ogrodzie Botanicznym wbrew pozorom nie tylko rośliny można oglądać, wśród kwiatów fruwa wiele kolorowych motyli, biegają biegacze czyli całkiem spore chrząszcze, pełzną ślimaki. Pojawiają się też większe zwierzęta, jak biały kocur Gandalf i jego towarzyszka kocica Freja. Na szczęście nie polują one na wiele różnych ptaków zamieszkujących w Ogrodzie. Wśród nich są sikorki, wilgi, jerzyki, kosy, zięby i inne. Koty wolą myszy i nornice, które buszują wśród korzeni.

Symbolem Ogrodu jest miłorząb dwuklapowy - nietypowe drzewo z liśćmi w kształcie wachlarza, które przybyło tutaj z odległych Chin.

Ogród można zwiedzać codziennie od wiosny do jesieni, natomiast szklarnie tylko od połowy maja do połowy września, wyłącznie w niedziele. Grupy zorganizowane mogą zwiedzać je przez cały rok.

Ogród Botaniczny
Aleje Ujazdowskie 4, Warszawa
ogrod@biol.uw.edu.pl
www.ogrod.uw.edu.pl

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–20:00
  • wtorek: 10:00–20:00
  • środa: 10:00–20:00
  • czwartek: 10:00–20:00
  • piątek: 10:00–20:00
  • sobota: 10:00–20:00
  • niedziela: 10:00–20:00

Noclegi w Warszawie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

(4.5 głosów: 42)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 42)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Marta

Super miejsce na spacer i ucieczkę od miejskiego zgiełku

karrrr96

Tam jest pięknie. Na niedzielny spacer miejsce idealne.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024