Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach

Zdjęcia (14)

Piękny Skansen w Klukach leży nad Jeziorem Łebsko, w obrębie Słowińskiego Parku Narodowego. Muzeum powstało w 1963 roku i jest Oddziałem Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.Dawna zabudowa wsi Kluki

Szkieletem Skansenu stały się trzy zachowane zagrody, stojące w dawnym miejscu, a znajdujące się pomiędzy nimi stare działki osadnicze wypełniono zagrodami przeniesionymi z dalszych części wsi. Tym sposobem odtworzona została zabudowa Kluk prezentująca budownictwo słowińskie, podkreślająca rybacki charakter osady.

Pokazy rzemiosła

W lipcu i sierpniu muzeum prócz typowego zwiedzania ekspozycji proponuje również pokazy rzemiosł i techniki, np: pokazy tkania i przędzenia, szycia sieci rybackich, wypieku chleba czy kopania torfu.Muzeum Wsi Słowińskiej
Kluki 27, Smołdzino
tel. 59/ 846-30-20
muzeum@muzeumkluki.pl
http://muzeumkluki.pl

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
ul. Dominikańska 5-9, Słupsk

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Powiązane miejsca

Komentarze

2016-05-22 18:33:01

Wjezdza sie do prawdziwej starej wsi,bylam pod wrazeniem.Najlepiej odwiedzic Kluki w  okresie wakacyjnym,jest wiecej atrakcji w postaci pokazu pieczenia chleba czy innego rzemiosla.Ja bylam przed i wszystko nas ominelo,ale jedlismy pyszne ciasto ,ktore tamtejsze panie sprzedawaly i to one polecily nam przyjazd w letnim terminie.Nie trzeba przewodnika,super wycieczka dla dziecmi i doroslych :))

2013-11-05 20:30:10

Byliśmy tam kilka lat temu i bardzo się nam podobało. Zjedliśmy upieczony w Klukach chleb posmarowany wytopionym tam smalcem. Bardzo nam smakował. Później pojechaliśmy do znajomych mieszkających w Smołdzińskim Lesie.

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: