Jezioro Łebsko, Żarnowska
Jezioro Łebsko
(4.5 głosów: 37)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Przybrzeżne Jezioro Łebsko - największe w SPN i trzecie w Polsce!

Jezioro Łebsko to sporych rozmiarów jezioro przybrzeżne, rozlewające się malowniczo na Wybrzeżu Słowińskim, nieco na zachód od Łeby. Na obszarze przepięknego Słowińskiego Parku Narodowego. To trzecie pod względem powierzchni jezioro w Polsce.

Jezioro Łebsko, Żarnowska
Jezioro Łebsko, Żarnowska
Jezioro Łebsko, Żarnowska
Jezioro Łebsko, Żarnowska

Atrakcje nad Jeziorem Łebsko

Przez Jezioro Łebsko przepływa rzeka Łeba, zbiornik posiada też połączenie kanałami z pobliskimi, ale już mniejszymi jeziorami Gardno i Sarbsko. Na zachodnim brzegu jeziora Łebsko leżą Kluki, a w nich znajduje się słynne Muzeum Wsi Słowińskiej. Nieco na północ od Kluk, niemal nad jeziorem, wyrasta Wydma Czołpińska. Północnym brzegiem jeziora biegnie szlak czerwony, do Muzeum Wyrzutni Rakiet. Urokliwe jest też miejsce, w którym rzeka Łeba uchodzi do jeziora. Znajduje się ono pomiędzy miejscowościami Gać i Izbica, a nad jeziorem powstał tam okazały, drewniany pomost, dostępny bezpłatnie.Jezioro Łebsko, ujście Łeby
Jezioro Łebsko, ujście Łeby
Jezioro Łebsko, ujście Łeby
Jezioro Łebsko, ujście Łeby

Wieża i Wydma Łącka

Nad samym brzegiem jeziora Łebsko, w miejscowości Rąbka, stoi wieża widokowa, udostępniona bezpłatnie. Rozciąga się z niej ładna panorama zbiornika. Pod wieżą znajduje się też drewniany pomost, to bardzo urokliwe miejsce. To tutaj znajduje się parking dla turystów zmierzających do Słowińskiego Parku Narodowego, na ruchome wydmy. Nieopodal rozpoczyna się szlak pieszy na najsłynniejszą atrakcję okolicy - Wydmę Łącką.

Jezioro Łebsko, Rąbka
Jezioro Łebsko, Rąbka

Adres

Jezioro Łebsko
ul. Rąbka, Rąbka, Łeba

GPS: 54°45'10N, 17°30'57E

Łeba noclegi

Łeba to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jezioro Łebsko, Żarnowska
Jezioro Łebsko, Żarnowska
Jezioro Łebsko, Żarnowska
Jezioro Łebsko, Żarnowska
Jezioro Łebsko, Żarnowska
Łeba
Ważna
jeziora jeziora przybrzeżne
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023