Przybrzeżne Jezioro Łebsko - największe w SPN i trzecie w Polsce!

Jezioro Łebsko, Żarnowska
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Jezioro Łebsko to sporych rozmiarów jezioro przybrzeżne, rozlewające się malowniczo na Wybrzeżu Słowińskim, nieco na zachód od Łeby. Na obszarze przepięknego Słowińskiego Parku Narodowego. To trzecie pod względem powierzchni jezioro w Polsce.

Jezioro Łebsko, Żarnowska
Jezioro Łebsko, Żarnowska
Jezioro Łebsko, Żarnowska
Jezioro Łebsko, Żarnowska

Atrakcje nad Jeziorem Łebsko

Przez Jezioro Łebsko przepływa rzeka Łeba, zbiornik posiada też połączenie kanałami z pobliskimi, ale już mniejszymi jeziorami Gardno i Sarbsko. Na zachodnim brzegu jeziora Łebsko leżą Kluki, a w nich znajduje się słynne Muzeum Wsi Słowińskiej. Nieco na północ od Kluk, niemal nad jeziorem, wyrasta Wydma Czołpińska. Północnym brzegiem jeziora biegnie szlak czerwony, do Muzeum Wyrzutni Rakiet. Urokliwe jest też miejsce, w którym rzeka Łeba uchodzi do jeziora. Znajduje się ono pomiędzy miejscowościami Gać i Izbica, a nad jeziorem powstał tam okazały, drewniany pomost, dostępny bezpłatnie.Jezioro Łebsko, ujście Łeby
Jezioro Łebsko, ujście Łeby
Jezioro Łebsko, ujście Łeby
Jezioro Łebsko, ujście Łeby

Wieża i Wydma Łącka

Nad samym brzegiem jeziora Łebsko, w miejscowości Rąbka, stoi wieża widokowa, udostępniona bezpłatnie. Rozciąga się z niej ładna panorama zbiornika. Pod wieżą znajduje się też drewniany pomost, to bardzo urokliwe miejsce. To tutaj znajduje się parking dla turystów zmierzających do Słowińskiego Parku Narodowego, na ruchome wydmy. Nieopodal rozpoczyna się szlak pieszy na najsłynniejszą atrakcję okolicy - Wydmę Łącką.

Jezioro Łebsko, Rąbka
Jezioro Łebsko, Rąbka

Informacje praktyczne

Jezioro Łebsko
ul. Rąbka, Rąbka, Łeba

Noclegi w Łebie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jezioro Łebsko, Żarnowska
Jezioro Łebsko, Żarnowska
Jezioro Łebsko, Żarnowska
Jezioro Łebsko, Żarnowska
Jezioro Łebsko, Żarnowska
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 37)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024