Muzeum Wyrzutnia Rakiet
Wyrzutnia Rakiet w Łebie
(4.3 głosów: 19)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Muzeum Wyrzutnia Rakiet - dawny tajny poligon niemiecki

Muzeum Wyrzutnia Rakiet w Rąbce koło Łeby znajduje się na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego. Położona jest w lesie, nad Jeziorem Łebsko, na terenie dawnego niemieckiego poligonu doświadczalnego, gdzie testowano prototypy różnego typu rakiet.

Po wojnie teren przejęli Rosjanie, a później testowano tu polską rakietę meteorologiczną "Meteor". Była to całkowicie polska konstrukcja, która dotarła na pułap co najmniej 92 km. Wg amerykańskiej nomenklatury osiągnęła granicę kosmosu. Mogliśmy jako naród wiele znaczyć w eksploracji kosmosu, jednak projekt został nagle zamknięty.Muzeum Wyrzutnia Rakiet
Muzeum Wyrzutnia Rakiet
Muzeum Wyrzutnia Rakiet
Muzeum Wyrzutnia Rakiet

Historię poligonu opowiada ciekawie przewodnik, a dodatkowo można wejść bezpłatnie na pobliską wieżę widokową z cudną panoramą Jeziora Łebsko i okolicy. Do wyrzutni można dojść pieszo szlakiem czerwonym, dopłynąć statkiem z przystani w pobliskiej Rąbce lub dojechać elektrycznym meleksem z Rąbki. Latem bywa tu sporo turystów, bowiem prowadzi tędy szlak na cudną Wydmę Łącką (ruchome wydmy).

Warto odwiedzić to miejsce, bowiem kiedyś, aby je zobaczyć, trzeba było załatwiać przepustki i było to niemal niemożliwe, a dziś wejść tu może każdy i uchylić rąbka tajemnicy sprzed kilkudziesięciu lat. To nie lada gratka dla miłośników militariów, ale nie tylko.

Muzeum Wyrzutnia Rakiet
Muzeum Wyrzutnia Rakiet
Muzeum Wyrzutnia Rakiet
Muzeum Wyrzutnia Rakiet

Adres

Muzeum Wyrzutnia Rakiet
Szlak czerwony, Rąbka, Łeba
Bilety: normalny 16 zł

GPS: 54°45'3N, 17°28'1E

Łeba noclegi

Łeba to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Muzeum Wyrzutnia Rakiet
Muzeum Wyrzutnia Rakiet
Muzeum Wyrzutnia Rakiet
Muzeum Wyrzutnia Rakiet
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Jakub Bondas
Cena biletu trochę za duża do tego co można tam zobaczyć i zwiedzić
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023