Łeba
Muzea i skanseny
muzea
Normalna
Pomorskie
2017-08-03
2020-01-28 13:46
54°45'4" N, 17°28'1" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
 • poniedziałek: 09:00–18:00
 • wtorek: Zamknięte
 • środa: 09:00–18:00
 • czwartek: 09:00–18:00
 • piątek: 09:00–18:00
 • sobota: 09:00–18:00
 • niedziela: 09:00–18:00

Muzeum Wyrzutnia Rakiet w Rąbce koło Łeby znajduje się na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego, nad Jeziorem Łebsko, na terenie dawnego niemieckiego poligonu doświadczalnego, gdzie testowano prototypy różnego typu rakiet.Historię poligonu opowiada ciekawie przewodnik, a dodatkowo można wejść bezpłatnie na pobliską wieżę widokową z cudną panoramą Jeziora Łebsko i okolicy. Do wyrzutni można dojść pieszo szlakiem czerwonym, dopłynąć statkiem z przystani w pobliskiej Rąbce lub dojechać elektrycznym pojazdem z Rąbki. Latem bywa tu sporo turystów, bowiem prowadzi tędy szlak na cudną Wydmę Łącką (ruchome wydmy).

 Muzeum Wyrzutnia Rakiet
Muzeum Wyrzutnia Rakiet

Warto odwiedzić to miejsce, bowiem kiedyś, aby je zobaczyć, trzeba było załatwiać przepustki i było to niemal niemożliwe, a dziś wejść tu może każdy i uchylić rąbka tajemnicy sprzed kilkudziesięciu lat. To nie lada gratka dla miłośników militariów, ale nie tylko.

Muzeum Wyrzutnia Rakiet
Szlak czerwony, Rąbka, Łeba
tel. 59/ 866-19-12
www.lebskiserwisturystyczny.pl
Bilety: normalny 14 zł ulgowy 10 zł

 Muzeum Wyrzutnia Rakiet
 Muzeum Wyrzutnia Rakiet
Muzeum Wyrzutnia Rakiet


 Muzeum Wyrzutnia Rakiet Muzeum Wyrzutnia Rakiet Muzeum Wyrzutnia Rakiet Muzeum Wyrzutnia Rakiet Muzeum Wyrzutnia Rakiet Muzeum Wyrzutnia Rakiet Muzeum Wyrzutnia Rakiet Muzeum Wyrzutnia Rakiet Muzeum Wyrzutnia Rakiet Muzeum Wyrzutnia Rakiet Muzeum Wyrzutnia Rakiet Muzeum Wyrzutnia Rakiet Muzeum Wyrzutnia Rakiet

Łeba noclegi

Łeba to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021