Latarnia morska w Czołpinie

Latarnia Czołpino

(4.6 głosów: 31)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Latarnia morska Czołpino leży pomiędzy Łebą a Rowami, w Czołpinie, na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego, między jeziorami Gardno i Łebsko. Leży ona na najwyższej wydmie z grupy "Baranki", wśród iglastego lasu, około 1000 metrów od brzegu morskiego.



Latarnia Czołpino zbudowana jest z czerwonej licowanej cegły w kształcie ściętego stożka. Wysokość latarni to ponad 25 m. Od 1994 roku Latarnię Czołpino udostępniono do zwiedzania, dzięki czemu z jej wieży można podziwiać piękną panoramę Wydmy Czołpińskiej i innych obszarów Słowińskiego Parku Narodowego.

Dojście do Latarni Czołpino

Do Latarni trzeba dojść pieszo, samochód można zostawić na parkingu Słowińskiego Parku Narodowego i dalej około 1,5 km podążać pieszo szlakiem niebieskim. Być może koło Latarni powstanie w niedługim czasie Muzeum Latarnictwa. Niedaleko wznosi się też Leśna Wydma (około 40 m n.p.m.), a na niej pomost widokowy.



Latarnia Czołpino
Godziny zwiedzania: w sezonie codziennie od 10.00 do zmierzchu
Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 3 zł

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–20:00
  • wtorek: 09:00–20:00
  • środa: 09:00–20:00
  • czwartek: 09:00–20:00
  • piątek: 09:00–20:00
  • sobota: 09:00–20:00
  • niedziela: 09:00–20:00

Łeba noclegi

Łeba to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łeba
Inne budowle
Normalna
latarnie morskie latarnie
54°43'6N, 17°14'27E
03 luty 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

glanaco
22 maj 2016 18:33

Fajnie,super widoki z gory na wydmy.Jesli nie ma sie leku wysokosci,polecam🙂)Dzieciaki niech wezma ze soba legitymacje szkolne.Trasa plaza tez niczego sobie.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację