Latarnia morska w Czołpinie

Latarnia Czołpino

(4.6 głosów: 31)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Latarnia morska Czołpino leży pomiędzy Łebą a Rowami, w Czołpinie, na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego, między jeziorami Gardno i Łebsko. Leży ona na najwyższej wydmie z grupy "Baranki", wśród iglastego lasu, około 1000 metrów od brzegu morskiego.

Latarnia Czołpino zbudowana jest z czerwonej licowanej cegły w kształcie ściętego stożka. Wysokość latarni to ponad 25 m. Od 1994 roku Latarnię Czołpino udostępniono do zwiedzania, dzięki czemu z jej wieży można podziwiać piękną panoramę Wydmy Czołpińskiej i innych obszarów Słowińskiego Parku Narodowego.Dojście do Latarni Czołpino

Do Latarni trzeba dojść pieszo, samochód można zostawić na parkingu Słowińskiego Parku Narodowego i dalej około 1,5 km podążać pieszo szlakiem niebieskim. Być może koło Latarni powstanie w niedługim czasie Muzeum Latarnictwa. Niedaleko wznosi się też Leśna Wydma (około 40 m n.p.m.), a na niej pomost widokowy.

Latarnia Czołpino
Godziny zwiedzania: w sezonie codziennie od 10.00 do zmierzchu
Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 3 zł

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–20:00
  • wtorek: 09:00–20:00
  • środa: 09:00–20:00
  • czwartek: 09:00–20:00
  • piątek: 09:00–20:00
  • sobota: 09:00–20:00
  • niedziela: 09:00–20:00

Łeba noclegi

Łeba to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Łeba
Normalna
latarnie morskie latarnie
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

glanaco

Fajnie,super widoki z gory na wydmy.Jesli nie ma sie leku wysokosci,polecam🙂)Dzieciaki niech wezma ze soba legitymacje szkolne.Trasa plaza tez niczego sobie.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023