Latarnia Czołpino

Latarnia morska w Czołpinie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Latarnia morska Czołpino leży pomiędzy Łebą a Rowami, w Czołpinie, na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego. To tereny między jeziorami Gardno i Łebsko. Leży ona na najwyższej wydmie z grupy "Baranki", wśród iglastego lasu, około 1000 metrów od brzegu morskiego.

Latarnia Czołpino zbudowana jest z czerwonej licowanej cegły, w kształcie ściętego stożka. Wysokość latarni to ponad 25 m. Od 1994 roku Latarnię Czołpino udostępniono do zwiedzania, dzięki czemu z jej wieży można podziwiać piękną panoramę Wydmy Czołpińskiej i innych obszarów Słowińskiego Parku Narodowego.Latarnia morska w Czołpinie
Latarnia morska w Czołpinie

Dojście do Latarni Czołpino

Do Latarni trzeba dojść pieszo, samochód można zostawić na płatnym parkingu Słowińskiego Parku Narodowego i dalej około 1,5 km podążać pieszo szlakiem niebieskim. Koło parkingu istnieje też Muzeum SPN, w którym prócz przyrody parku narodowego, można zobaczyć też nowoczesną, multimedialną wystawę o latarniach morskich. Jeśli zdecydujesz się na pętlę o długości 8 km, to idąc w stronę Wydmy Czołpińskiej, wrócisz plażą, a dalej pod latarnią i koło Muzeum na parking. To idealny sposób, by poznać wszystkie atrakcje tego miejsca.

Latarnia morska w Czołpinie
Latarnia morska w Czołpinie

Informacje praktyczne

Latarnia Czołpino
Godziny zwiedzania: w sezonie codziennie od 10.00 do zmierzchu
Bilety: normalny 8 zł
Z KDR 1 zł

Noclegi w Łebie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

(4.6 głosów: 31)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 31)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika glanaco
glanaco

Fajnie,super widoki z gory na wydmy.Jesli nie ma sie leku wysokosci,polecam🙂)Dzieciaki niech wezma ze soba legitymacje szkolne.Trasa plaza tez niczego sobie.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024