Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Nowej Słupi

Muzeum Hutnictwa w Nowej Słupi

Nowa Słupia to niewielkie miasteczko w Górach Świętokrzyskich o bogatej historii, pierwsze wzmianki o niej byly zapisane już w 1351 roku - powstała wówczas osada nazwana Słup. Z czasem nazwę przemianowano na Stara Słupia, a miasteczko, które powstało tuż obok, będące wtedy własnością Opactwa Benedyktynów, nazwano Nową Słupią.Dymarki w Nowej Słupi

Tyle o historii, która mocno wiąże się z teraźniejszością. W Nowej Słupi prócz Centrum Kulturowo-Archeologicznego warto odwiedzić Muzeum Starożytnego Hutnictwa, które wybudowano w miejscu odkrycia przez archeologów najstarszych dymarek, pochodzących z I do III wieku n.e.

Muzeum Hutnictwa
Muzeum Hutnictwa

Muzeum Hutnictwa dysponuje wieloma eksponatami i planszami, w salach wystawowych prezentowane są elementy powstałe z wytopu żelaza. Eksponaty umieszczone są zarówno w budynku Muzeum, jak i na zewnątrz Muzeum. Przewodnik ciekawie opowiada o powstawaniu rożnych stopów hutniczych i cierpliwie odpowiada na pytania zwiedzających.Dzięki wizycie w Muzeum Starożytnego Hutnictwa zdobywamy nowa wiedzę nie tylko na temat historii dymarek świętokrzyskich, lecz o całej gałęzi przemysłu jaką jest hutnictwo. Muzeum leży na Szlaku Zabytków Techniki woj. świętokrzyskiego.

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego
ul. Świętokrzyska 59, Nowa Słupia
tel. 690-900-871
muzeum.nowaslupia@gmail.com
Godziny zwiedzania: 9.00-17.00
Bilety: normalny 6 zł, ulgowy normalny, 3 zł ulgowyGodziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Nowa Słupia noclegi

Nowa Słupia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację