Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Nowej Słupi, mokunka

Muzeum Hutnictwa w Nowej Słupi

(4 głosów: 14)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Nowa Słupia to niewielkie miasteczko w Górach Świętokrzyskich o bogatej historii, pierwsze wzmianki o niej byly zapisane już w 1351 roku - powstała wówczas osada nazwana Słup. Z czasem nazwę przemianowano na Stara Słupia, a miasteczko, które powstało tuż obok, będące wtedy własnością Opactwa Benedyktynów, nazwano Nową Słupią.Dymarki w Nowej Słupi

Tyle o historii, która mocno wiąże się z teraźniejszością. W Nowej Słupi prócz Centrum Kulturowo-Archeologicznego warto odwiedzić Muzeum Starożytnego Hutnictwa, które wybudowano w miejscu odkrycia przez archeologów najstarszych dymarek, pochodzących z I do III wieku n.e.

Muzeum Hutnictwa, mokunka
Muzeum Hutnictwa, mokunka

Muzeum Hutnictwa dysponuje wieloma eksponatami i planszami, w salach wystawowych prezentowane są elementy powstałe z wytopu żelaza. Eksponaty umieszczone są zarówno w budynku Muzeum, jak i na zewnątrz Muzeum. Przewodnik ciekawie opowiada o powstawaniu rożnych stopów hutniczych i cierpliwie odpowiada na pytania zwiedzających.Dzięki wizycie w Muzeum Starożytnego Hutnictwa zdobywamy nowa wiedzę nie tylko na temat historii dymarek świętokrzyskich, lecz o całej gałęzi przemysłu jaką jest hutnictwo. Muzeum leży na Szlaku Zabytków Techniki woj. świętokrzyskiego.

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego
ul. Świętokrzyska 59, Nowa Słupia
tel. 690-900-871
muzeum.nowaslupia@gmail.com
Godziny zwiedzania: 9.00-17.00
Bilety: normalny 6 zł, ulgowy normalny, 3 zł ulgowyGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: 09:00–17:00
  • niedziela: 09:00–17:00

Nowa Słupia noclegi

Nowa Słupia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°51'36N, 21°4'50E
29 październik 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację