Motława

Motława w Gdańsku
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Motława stanowi o niezaprzeczanym uroku Gdańska. To właśnie ten fragment miasta jest najbardziej unikatowy i przyciągający turystów, ze słynnym Żurawiem oraz odrestaurowaną niedawno Wyspą Spichrzów - nową wizytówka miasta. Motława to nizinna rzeka w województwie pomorskim, o długości 68 km. Płynie przez Żuławy Gdańskie ze źródeł w okolicach Tczewa oraz miejscowości Ptaszniki.

Motława w Gdańsku
Motława w Gdańsku
Motława w Gdańsku
Motława w Gdańsku

Główne dopływy Motławy to Kanał Młyński Rów, Kanał Czarna Łacha, Kłodawa Stara Radunia. Motława płynie przez Główne Miasto w Gdańsku, gdzie w okolicy zabytkowego Żurawia rozdziela się na Nową i Starą Motławę oraz modny ostatnio i ładnie zrewitalizowany Opływ Motławy. Uchodzi do Martwej Wisły koło tzw. Polskiego Haka.Motława w Gdańsku
Motława w Gdańsku
Motława w Gdańsku
Motława w Gdańsku

Informacje praktyczne

Cały rok całą dobę

Noclegi w Gdańsku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Motława w Gdańsku
(4.5 głosów: 26)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 26)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024