Motława w Gdańsku

Motława

(4.5 głosów: 26)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Motława stanowi o niezaprzeczanym uroku Gdańska. To właśnie ten fragment miasta jest najbardziej unikatowy i przyciągający turystów, ze słynnym Żurawiem oraz odrestaurowaną niedawno Wyspą Spichrzów - nową wizytówka miasta. Motława to nizinna rzeka w województwie pomorskim, o długości 68 km. Płynie przez Żuławy Gdańskie ze źródeł w okolicach Tczewa oraz miejscowości Ptaszniki.

Motława w Gdańsku
Motława w Gdańsku
Motława w Gdańsku
Motława w Gdańsku

Główne dopływy Motławy to Kanał Młyński Rów, Kanał Czarna Łacha, Kłodawa Stara Radunia. Motława płynie przez Główne Miasto w Gdańsku, gdzie w okolicy zabytkowego Żurawia rozdziela się na Nową i Starą Motławę oraz modny ostatnio i ładnie zrewitalizowany Opływ Motławy. Uchodzi do Martwej Wisły koło tzw. Polskiego Haka.Motława w Gdańsku
Motława w Gdańsku
Motława w Gdańsku
Motława w Gdańsku

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Motława w Gdańsku
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023