Sopot Monciak

Monciak w Sopocie

(4.2 głosów: 188)

W pobliżu dworca kolejowego w Sopocie przebiega reprezentacyjny sopocki deptak, tzw. Monciak, po którym latem przetaczają się niezliczone fale turystów, a wśród nich znane gwiazdy polskiej sceny i nie tylko. Monciak czyli ulica Bohaterów Monte Cassino rozciąga się  od al. Niepodległości do pl. Zdrojowego. Cała ta promenada jest wyłączona z ruchu samochodowego, dlatego jest tym bardziej atrakcyjna dla turystów.Monciak prowadzi na słynne molo w Sopocie, najdłuższe w Polsce a nawet Europie i oczywiście na piękne piaszczyste plaże schodzące do morza.

Monciak, toja1358
Monciak, toja1358

Monciak czyli sopocką promenadę zdobią piękne, zabytkowe kamieniczki, ale stoi tu też jedno współczesne dziwadło przyciągające wzrok - tzw. Krzywy Domek (Boh. Monte Cassino 53), w którym ulokowała się restauracja. Knajp i knajpeczek w tym mejscu nie brakuje, wszak latem życie tętni tu do białego rana. Ulokowały się tu również liczne kramiki z pamiątkami. To jedno z popularniejszych miejsc w całym Trójmieście!Monciak
ul. Bohaterów Monte Cassino, Sopot

Monciak, toja1358
Monciak, toja1358
Krzywy Dom przy Monte Cassino, toja1358
Monciak, toja1358

Sopot noclegi

Sopot to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Sopot Trójmiasto
Rynki, place i deptaki
Ważna
deptaki promenady
54°26'39N, 18°34'0E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021