Monciak w Sopocie

Sopot Monciak
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

W pobliżu dworca kolejowego w Sopocie przebiega reprezentacyjny sopocki deptak, tzw. Monciak, po którym latem przetaczają się niezliczone fale turystów, a wśród nich znane gwiazdy polskiej sceny i nie tylko. Monciak czyli ulica Bohaterów Monte Cassino rozciąga się  od al. Niepodległości do pl. Zdrojowego. Cała ta promenada jest wyłączona z ruchu samochodowego, dlatego jest tym bardziej atrakcyjna dla turystów.

Monciak prowadzi na słynne molo w Sopocie, najdłuższe w Polsce a nawet Europie i oczywiście na piękne piaszczyste plaże schodzące do morza.

Monciak
Monciak

Monciak czyli sopocką promenadę zdobią piękne, zabytkowe kamieniczki, ale stoi tu też jedno współczesne dziwadło przyciągające wzrok - tzw. Krzywy Domek (Boh. Monte Cassino 53), w którym ulokowała się restauracja. Knajp i knajpeczek w tym mejscu nie brakuje, wszak latem życie tętni tu do białego rana. Ulokowały się tu również liczne kramiki z pamiątkami. To jedno z popularniejszych miejsc w całym Trójmieście!

Monciak
ul. Bohaterów Monte Cassino, Sopot

Monciak
Monciak

Noclegi w Sopocie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Krzywy Dom przy Monte Cassino
Monciak
(4.2 głosów: 194)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 194)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024