Sopot Monciak

Monciak w Sopocie

(4.2 głosów: 194)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W pobliżu dworca kolejowego w Sopocie przebiega reprezentacyjny sopocki deptak, tzw. Monciak, po którym latem przetaczają się niezliczone fale turystów, a wśród nich znane gwiazdy polskiej sceny i nie tylko. Monciak czyli ulica Bohaterów Monte Cassino rozciąga się  od al. Niepodległości do pl. Zdrojowego. Cała ta promenada jest wyłączona z ruchu samochodowego, dlatego jest tym bardziej atrakcyjna dla turystów.

Monciak prowadzi na słynne molo w Sopocie, najdłuższe w Polsce a nawet Europie i oczywiście na piękne piaszczyste plaże schodzące do morza.

Monciak, toja1358
Monciak, toja1358


Monciak czyli sopocką promenadę zdobią piękne, zabytkowe kamieniczki, ale stoi tu też jedno współczesne dziwadło przyciągające wzrok - tzw. Krzywy Domek (Boh. Monte Cassino 53), w którym ulokowała się restauracja. Knajp i knajpeczek w tym mejscu nie brakuje, wszak latem życie tętni tu do białego rana. Ulokowały się tu również liczne kramiki z pamiątkami. To jedno z popularniejszych miejsc w całym Trójmieście!

Monciak
ul. Bohaterów Monte Cassino, Sopot

Monciak, toja1358
Monciak, toja1358

Sopot noclegi

Sopot to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Krzywy Dom przy Monte Cassino, toja1358
Monciak, toja1358
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023