Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa w Warszawie

Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa w Warszawie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4

Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa w Warszawie czyli tzw. MDM to zespół mieszkaniowy położony w południowej części Śródmieścia w Warszawie. Został wybudowany w latach 1950-52 w stylu socrealistycznym. Ciągnie się od ulicy Wilczej aż do placu Unii Lubelskiej. Dobrze widoczny jest on na Placu Konstytucji.

Obowiązujący wówczas w architekturze styl wywarł ogromny wpływ na formę tej zabudowy, w efekcie czego powstały monumentalne budowle, 6- i 7-piętrowe. W parterach budynków znajdują się liczne podcienia z lokalami usługowymi. Rozmieszczono tu mnóstwo rzeźb i płaskorzeźb przedstawiających klasę robotniczą. Ściany pokryto płytami piaskowca i polerowanego granitu. Budynki wykończono potężnymi gzymsami i attykami.

Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa
ul. Wilcza, Plac Konstytucji, ul. Marszałkowska, Warszawa

 

Pierwotny autor treści: Piotr

Noclegi w Warszawie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

(4 głosów: 14)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4 głosów: 14)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024