Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa w Warszawie

Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa w Warszawie

Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa w Warszawie czyli tzw. MDM to zespół mieszkaniowy położony w południowej części Śródmieścia w Warszawie. Został wybudowany w latach 1950-52 w stylu socrealistycznym. Ciągnie się od ulicy Wilczej aż do placu Unii Lubelskiej. Dobrze widoczny jest on na Placu Konstytucji.Obowiązujący wówczas w architekturze styl wywarł ogromny wpływ na formę tej zabudowy, w efekcie czego powstały monumentalne budowle, 6- i 7-piętrowe. W parterach budynków znajdują się liczne podcienia z lokalami usługowymi. Rozmieszczono tu mnóstwo rzeźb i płaskorzeźb przedstawiających klasę robotniczą. Ściany pokryto płytami piaskowca i polerowanego granitu. Budynki wykończono potężnymi gzymsami i attykami.Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa
ul. Wilcza, Plac Konstytucji, ul. Marszałkowska, Warszawa

 

Pierwotny autor treści: PiotrWarszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126300 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020