Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Kościół Św. Michała w Oleśnie

Kościół Św. Michała
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Kościół Św. Michała w Oleśnie to matka wszystkich kościołów w tym mieście. Świątynia stoi w sercu miasta, niemal przy Rynku. To najstarszy kościół w Oleśnie.

Pierwotnie był to drewniany kościół grodowy, kolejny konsekrowano w 1226 roku. W 1374 roku wystawiono tu murowany kościół fundacji opolskiego księcia Władysława II Opolczyka. Kościół wielokrotnie płonął, ale za każdym razem był odbudowywany. Do dzisiaj zachował elementy gotyckie.

Kościół Św. Michała
Kościół Św. Michała

Wnętrze kościoła

Wnętrze świątyni reprezentuje styl barokowy, z XVII i XVIII wieku. Na uwagę zasługują tu: ołtarz główny z XVII wieku z obrazem patrona - Św. Michała, dwa boczne ołtarze z XVIII wieku oraz barokowa ambona i chrzcielnica.

Kościół Św. Michała w Oleśnie to "Anielski kościół", bowiem odnaleźć tu można 50 wyobrażeń aniołów. W podziemiach zaś kryją się krypty z ciałami augustianów i dobrodziejów świątyni. Od   1935 roku kościół przestał pełnić funkcję kościoła parafialnego.

Olesno
Olesno

Informacje praktyczne

Kościół Św. Michała
ul. Kościelna, Olesno

Noclegi w Oleśnie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

Olesno
Olesno
 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

(4.5 głosów: 2)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 2)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024