Kościół Św. Michała

Kościół Św. Michała w Oleśnie

(4.5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Św. Michała w Oleśnie to matka wszystkich kościołów w tym mieście. Świątynia stoi w sercu miasta, niemal przy Rynku. To najstarszy kościół w Oleśnie.

Pierwotnie był to drewniany kościół grodowy, kolejny konsekrowano w 1226 roku. W 1374 roku wystawiono tu murowany kościół fundacji opolskiego księcia Władysława II Opolczyka. Kościół wielokrotnie płonął, ale za każdym razem był odbudowywany. Do dzisiaj zachował elementy gotyckie.

Kościół Św. Michała
Kościół Św. Michała


Wnętrze kościoła

Wnętrze świątyni reprezentuje styl barokowy, z XVII i XVIII wieku. Na uwagę zasługują tu: ołtarz główny z XVII wieku z obrazem patrona - Św. Michała, dwa boczne ołtarze z XVIII wieku oraz barokowa ambona i chrzcielnica.

Kościół Św. Michała w Oleśnie to "Anielski kościół", bowiem odnaleźć tu można 50 wyobrażeń aniołów. W podziemiach zaś kryją się krypty z ciałami augustianów i dobrodziejów świątyni. Od   1935 roku kościół przestał pełnić funkcję kościoła parafialnego.

Olesno
Olesno

Adres

Kościół Św. Michała
ul. Kościelna, Olesno

GPS: 50°52'38N, 18°25'15E

Olesno noclegi

Olesno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Olesno
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023