Kościół Św. Marii Magdaleny w Działoszynie, Tadeusz Walkowicz

Kościół Św. Marii Magdaleny w Działoszynie

(4.5 głosów: 6)

Kościół Św. Marii Magdaleny w Działoszynie stoi przy ulicy Kościelnej (u wylotu ul. Wieluńskiej). Miasto Działoszyn nawiedzały liczne pożary, które nie oszczędziły murowanego kościoła. Choć parafia sięga nawet XIV  wieku, obecna budowla pochodzi z 1787 roku i reprezentuje styl późnobarokowy.Kościół w Działoszynie posiada prostokątną nawę z węższym prezbiterium. Wnętrze kościoła zdobi pięć ołtarzy - główny Znalezienia Krzyża Świętego, Najświętszego Serca Matki Bożej, Św. Marii Magdaleny, Św. Antoniego oraz Matki Boskiej Częstochowskiej. W zewnętrznej ścianie działoszyńskiego kościoła wmurowano tablicę upamiętniającą 30 Poleską Dywizję Piechoty, która we wrześniu 1939 walczyła na tym obszarze.

W czasie II wojny światowej świątynia pełniła rolę magazynu zboża i amunicji, a także hotelu robotniczego. Po zniszczeniach wojennych kościół został odrestaurowany i uroczyście poświęcony w 1959 roku. Dziś prezentuje się okazale.Kościół Św. Marii Magdaleny
ul. Wieluńska 2, ul. Działoszyn
www.mariamagdalena.parafia.info.pl

Booking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły kościoły barokowe
51°7'3N, 18°51'33E
29 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację