Kościół Św. Marii Magdaleny w Działoszynie, Tadeusz Walkowicz

Kościół Św. Marii Magdaleny w Działoszynie

(4.5 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Św. Marii Magdaleny w Działoszynie stoi przy ulicy Kościelnej (u wylotu ul. Wieluńskiej). Miasto Działoszyn nawiedzały liczne pożary, które nie oszczędziły murowanego kościoła. Choć parafia sięga nawet XIV  wieku, obecna budowla pochodzi z 1787 roku i reprezentuje styl późnobarokowy. Kościół w Działoszynie posiada prostokątną nawę z węższym prezbiterium. Wnętrze kościoła zdobi pięć ołtarzy - główny Znalezienia Krzyża Świętego, Najświętszego Serca Matki Bożej, Św. Marii Magdaleny, Św. Antoniego oraz Matki Boskiej Częstochowskiej. W zewnętrznej ścianie działoszyńskiego kościoła wmurowano tablicę upamiętniającą 30 Poleską Dywizję Piechoty, która we wrześniu 1939 walczyła na tym obszarze. W czasie II wojny światowej świątynia pełniła rolę magazynu zboża i amunicji, a także hotelu robotniczego. Po zniszczeniach wojennych kościół został odrestaurowany i uroczyście poświęcony w 1959 roku. Dziś prezentuje się okazale.

Adres

Kościół Św. Marii Magdaleny
ul. Wieluńska 2, ul. Działoszyn
www.mariamagdalena.parafia.info.pl

GPS: 51°7'4N, 18°51'37E

Wieluń noclegi

Wieluń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Wieluń
Mniej istotna
kościoły kościoły barokowe
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023