53°35'24" N, 22°53'60" E
Podlaskie
2016-09-02
2020-02-02 02:01

Opis Kopytkowa

Kopytkowo to maleńka wieś leżąca w województwie podlaskim, na obszarze Biebrzańskiego Parku Narodowego, pomiędzy rzeką Biebrzą a ścisłym rezerwatem Czerwone Bagno. Kopytkowo należy do gminy Sztabin, a inne okoliczne większe miejscowości to Augustów (około 35 km) i Mońki (około 25 km).Ze względu na swe położenie Kopytkowo stanowi wspaniałą bazę wypadową do krainy torfowisk i rzadkich zwierząt, jak łoś, borsuk, jenot czy gronostaj. Spotkać tu można również ogromną ilość gatunków ptaków. Miłośnicy przyrody poczują się tutaj jak w raju, a do tego jest bardzo zacisznie, gdyż turystów nie ma tu wielu.

kładka w Rezerwacie Czerwone Bagno
kładka w Rezerwacie Czerwone Bagno

Atrakcje w Kopytkowie

- Biebrzański Park Narodowy - ostoja dzikiej przyrody w Polsce północno-wschodniej, to największy park narodowy w Polsce, słynący z rozlewisk i torfowisk, idealne miejsce dla ornitologów

- Rezerwat Czerwone Bagno - pierwotny obszar bagienny, bardzo słabo zaludniony, z dziką przyrodą, m.in. łosiem - królem tej krainy, prowadzi przez ten rezerwat ścieżka przyrodnicza znakowana na czarno

Biebrzański Park Narodowy
Czerwone Bagno BPN
Czerwone Bagno- rezerwat przyrody


Kopytkowo noclegi

Kopytkowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Kopytkowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021