Kacwin. Atrakcje, które warto zwiedzić

Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

Kacwin to miejscowość małopolska leżąca na Pogórzu Spiskim, w etnograficznym regionie zwanym Zamagurzem, w dolinie potoku Kacwinianka. Otaczające wzniesienia to: Tylki Hawiarskie (783 m n.p.m.), Kunia Góra (756 m n.p.m.), Serwoniec (787 m n.p.m.), Hajszyna (731 m n.p.m.), Majowa Góra 741 m n.p.m.). Do miejscowości dochodzi szosa z Niedzicy, oddalonej o 4 km.

Nazwa miejscowości Kacwin wywodzi się od niemieckiego Katzwinkel, co oznacza Koci Zakątek. Nieopodal wsi znajduje się wzgórze, które kacwinianie nazywają Koci Zomek.Historia Kacwina

Udokumentowana historia wsi lokowanej na prawie niemieckim sięga I połowy XIV wieku, kiedy to Kokosz Berzewiczy, właściciel obszaru Magury Spiskiej, sprzedał wieś swemu bratu Janowi. Wieś dzieliła koleje losu Polskiego Spisza, znajdującego się w rękach możnych rodów węgierskich – Berzewiczych, Horwathów i Salamonów. Od końca I wojny światowej Kacwin pozostaje w granicach Polski.

Atrakcje turystyczne w Kacwinie

- Wyciąg narciarski w Kacwinie

- Kuligi - zimą w Kacwinie można wziąć udział w prawdziwym kuligu w zaprzęgu konnym

- Wodospady - w centrum wioski podziwiać można malownicze wodospady na potoku KacwiniankaZabytki w Kacwinie

- Spichlerze i młyn liczący 200 lat oraz jedyne w Polsce zachowane sypańce - miejsce przechowywania zboża

- Kościół Św. Anny - XV-wieczny zabytkowy kościół

Noclegi w Kacwinie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 13)
Twoja ocena
Kusy FotografJA
Niestety wodospad w centrum miasteczka nie dostępny wszystko ogrodzone płotami sąsiednich posesji. Wodospad Kacwin po przejechaniu około 1.5 kilometra po zakazie (po terenie prywatnych posesji) wodospad byłby widowiskowy ale nie można zobaczyć go od frontu jedynie z pozycji spływającej wody.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024