Jezioro Dręstwo

Jezioro Dręstwo na Mazurach

(4.8 głosów: 4)

Jezioro Dręstwo to bardzo malownicze i zaciszne jezioro rozlewające się na Pojezierzu Mazurskim, na jego południowym krańcu, w pobliżu miejscowości Rajgród, pomiędzy Grajewem i Augustowem, nieco na południe od drogi nr 61. Przez jezioro to przepływa rzeka Jegrznia.Jezioro Dręstwo, nazywane też Dreństwo, nie jest małe, ma powierzchnię ponad 500 ha, średnią głębokość 8,5 m, a głębokość maksymalną 25 m. Choć jezioro otaczają łąki, pola uprawne i lasy latem pełne jagód, to powstało tu również kilka ośrodków wypoczynkowych, gdzie można m.in. rozbić namiot.

Jezioro Dręstwo na Mazurach
Jezioro Dręstwo na Mazurach

Okolice jeziora to idealne miejsce dla amatorów ciszy i spokojnego wodnego relaksu. Tutaj tłumy nie zakłócą wypoczynku, gdyż nie ma tu wielu turystów, a zejść nad wodę jest na tyle dużo, że można znaleźć takie, które z pewnością zadowoli każdego.Jezioro Dręstwo jest też świetne dla wędkarzy, jest to zbiornik o typie sielawowym, ale poza sielawą pływają tu: ukleja, płoć, leszcz, okoń, węgorz, a nawet szczupak.

Jezioro Dręstwo
Wszystkie konie Podlasia obejrzane z bliska :)

Jezioro Dręstwo
Barszcze, Dreństwo, RybczyznaAugustów noclegi

Augustów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Augustów Mazury
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora
53°42'24N, 22°43'57E
17 sierpień 2015
01 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację