Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Jezioro Dręstwo to bardzo malownicze i zaciszne jezioro rozlewające się na Pojezierzu Mazurskim, na jego południowym krańcu, w pobliżu miejscowości Rajgród, pomiędzy Grajewem i Augustowem, nieco na południe od drogi nr 61. Przez jezioro to przepływa rzeka Jegrznia.Jezioro Dręstwo, nazywane też Dreństwo, nie jest małe, ma powierzchnię ponad 500 ha, średnią głębokość 8,5 m, a głębokość maksymalną 25 m. Choć jezioro otaczają łąki, pola uprawne i lasy latem pełne jagód, to powstało tu również kilka ośrodków wypoczynkowych, gdzie można m.in. rozbić namiot.

Jezioro Dręstwo
Jezioro Dręstwo

Okolice jeziora to idealne miejsce dla amatorów ciszy i spokojnego wodnego relaksu. Tutaj tłumy nie zakłócą wypoczynku, gdyż nie ma tu wielu turystów, a zejść nad wodę jest na tyle dużo, że można znaleźć takie, które z pewnością zadowoli każdego.

Jezioro Dręstwo jest też świetne dla wędkarzy, jest to zbiornik o typie sielawowym, ale poza sielawą pływają tu: ukleja, płoć, leszcz, okoń, węgorz, a nawet szczupak.

Jezioro Dręstwo na Mazurach
Jezioro Dręstwo


Jezioro Dręstwo
Barszcze, Dreństwo, Rybczyzna

Wszystkie konie Podlasia obejrzane z bliska :)

Augustów noclegi

Augustów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136350 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020