Jezioro Dręstwo na Mazurach

Jezioro Dręstwo
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.8

Jezioro Dręstwo to bardzo malownicze i zaciszne jezioro rozlewające się na Pojezierzu Mazurskim, na jego południowym krańcu, w pobliżu miejscowości Rajgród, pomiędzy Grajewem i Augustowem, nieco na południe od drogi nr 61. Przez jezioro to przepływa rzeka Jegrznia.

Jezioro Dręstwo, nazywane też Dreństwo, nie jest małe, ma powierzchnię ponad 500 ha, średnią głębokość 8,5 m, a głębokość maksymalną 25 m. Choć jezioro otaczają łąki, pola uprawne i lasy latem pełne jagód, to powstało tu również kilka ośrodków wypoczynkowych, gdzie można m.in. rozbić namiot.

Jezioro Dręstwo
Jezioro Dręstwo

Okolice jeziora to idealne miejsce dla amatorów ciszy i spokojnego wodnego relaksu. Tutaj tłumy nie zakłócą wypoczynku, gdyż nie ma tu wielu turystów, a zejść nad wodę jest na tyle dużo, że można znaleźć takie, które z pewnością zadowoli każdego.

Jezioro Dręstwo jest też świetne dla wędkarzy, jest to zbiornik o typie sielawowym, ale poza sielawą pływają tu: ukleja, płoć, leszcz, okoń, węgorz, a nawet szczupak.

Jezioro Dręstwo na Mazurach
Jezioro Dręstwo na Mazurach

Jezioro Dręstwo
Barszcze, Dreństwo, Rybczyzna

Noclegi w Augustowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

Jezioro Dręstwo
Wszystkie konie Podlasia obejrzane z bliska :)
 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

(4.8 głosów: 4)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.8 głosów: 4)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024