53°49'5" N, 22°21'9" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Park edukacyjny Mikołaja Kopernika

Od 2015 roku Ełk zyskał nową atrakcję - park edukacyjny nawiązujący do układu planetarnego i gwiazdozbiorów, nazwany imieniem Mikołaja Kopernika. Powstał tu Układ Słoneczny zbudowany z 10 kul granitowych wykonanych w różnych kolorach i wielkościach. Każda kula to planeta zaopatrzona w tabliczkę z informacjami o danej planecie, z masą, odległością od słońca czy średnicą.Największa kula to gwiazda - Słońce, które ma tutaj średnicę 170 cm. Kolejno stoją planety: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton. Ostatni Pluton jest najmniejszy, zaś największy to Jowisz.

Ełk Park Edukacyjny Mikołaja Kopernika układ słoneczny
Ełk Park Edukacyjny Mikołaja Kopernika układ słoneczny

Dla najmłodszych stanął w Parku ciekawy plac zabaw w formie gwiazdozbiorów Mały Wóz i Wielki Wóz.

Ławeczka Kopernika

Wśród wielu zwyczajnych ławek w parku, powstała też wyjątkowa - ławeczka Mikołaja Kopernika, która stoi obok Układu Słonecznego. Można na niej spocząć, obok posągu najsłynniejszego polskiego atronoma, który jak wiadomo "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię".

Ełk
Ełk


Park z Ławeczką Kopernika znajduje się nad rzeką Ełk, w jej obszarze ujściowym, niedaleko ul. Wojska Polskiego, pomiędzy Placem Jana Pawła II a Jeziorem Ełckim.

Ławeczka Mikołaja Kopernika i Park Edukacyjny
ul. Wojska Polskiego, ul. Nadjeziorna, Ełk
 Ełk noclegi

Ełk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021