Ełk Ławeczka Kopernika

Ławeczka Kopernika w Ełku

(4.6 głosów: 10)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Park edukacyjny Mikołaja Kopernika

Od 2015 roku Ełk zyskał nową atrakcję - park edukacyjny nawiązujący do układu planetarnego i gwiazdozbiorów, nazwany imieniem Mikołaja Kopernika. Powstał tu Układ Słoneczny zbudowany z 10 kul granitowych wykonanych w różnych kolorach i wielkościach. Każda kula to planeta zaopatrzona w tabliczkę z informacjami o danej planecie, z masą, odległością od słońca czy średnicą.Największa kula to gwiazda - Słońce, które ma tutaj średnicę 170 cm. Kolejno stoją planety: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton. Ostatni Pluton jest najmniejszy, zaś największy to Jowisz.

Ełk Park Edukacyjny Mikołaja Kopernika układ słoneczny
Ełk Park Edukacyjny Mikołaja Kopernika układ słoneczny

Dla najmłodszych stanął w Parku ciekawy plac zabaw w formie gwiazdozbiorów Mały Wóz i Wielki Wóz.Ławeczka Kopernika

Wśród wielu zwyczajnych ławek w parku, powstała też wyjątkowa - ławeczka Mikołaja Kopernika, która stoi obok Układu Słonecznego. Można na niej spocząć, obok posągu najsłynniejszego polskiego atronoma, który jak wiadomo "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię".

Ełk
Ełk

Park z Ławeczką Kopernika znajduje się nad rzeką Ełk, w jej obszarze ujściowym, niedaleko ul. Wojska Polskiego, pomiędzy Placem Jana Pawła II a Jeziorem Ełckim.Ławeczka Mikołaja Kopernika i Park Edukacyjny
ul. Wojska Polskiego, ul. Nadjeziorna, Ełk
 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Ełk noclegi

Ełk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°49'5N, 22°21'9E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021