Grób Nieznanego Żołnierza, Wojtek

Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie

(4.2 głosów: 141)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie to słynny grób-pomnik stojący na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Ideą powstania Grobu Nieznanego Żołnierza było uczczenie pamięci poległych w walce o niepodległość Polski. Grób jest cennym narodowym pomnikiem symbolizującym największe poświęcenie.Warszawski Grób Nieznanego Żołnierza został odsłonięty 2 listopada 1925 roku pod kolumnadą Pałacu Saskiego. Wówczas złożono do niego zwłoki bezimiennego żołnierza, sprowadzone z Cmentarza Obrońców Lwowa. W 1944 roku grób uległ poważnemu uszkodzeniu podczas wysadzenia pałacu, ale już w 1946 roku został odbudowany i ponownie odsłonięty. Obecnie stanowi fragment ocalałej kolumnady Pałacu Saskiego.

Grób Nieznanego Żołnierza, Wojtek
Grób Nieznanego Żołnierza, Wojtek

Przy warszawskim Grobie Nieznanego Żołnierza płonie wieczny znicz pełni tu służbę warta honorowa z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Tutaj odbywają się znaczące uroczystości państwowe.Plac Piłsudskiego

Plac marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie znajduje się w Śródmieściu stolicy, pomiędzy Ogrodem Saskim, a ulicami: Moliera, Królewską i Ossolińskich. Plac powstał w 1791 roku, kiedy stał się ogólnodostępny jako dziedziniec Pałacu Saskiego.

Grób Nieznanego Żołnierza, Wojtek
Grób Nieznanego Żołnierza, Wojtek

Pałac Saski

Dziedziniec ten był oddzielony od Krakowskiego Przedmieścia budynkami, w których mieściły się królewskie stajnie i kuźnie. Brama mieściła się przy dzisiejszej ulicy Tokarzewskiego. Pałac Saski został zniszczony po powstaniu listopadowym, później przebudowany, kiedy powstała charakterystyczna kolumnada.Pałac Saski wraz z pałacem Bruhla został wysadzony w powietrze przez hitlerowców w 1944 roku. Jedyny istniejący do dzisiaj fragment zachodniej pierzei pałacu to właśnie Grób Nieznanego Żołnierza.

Grób Nieznanego Żołnierza, Wojtek
Grób Nieznanego Żołnierza, Wojtek

Grób Nieznanego Żołnierza
Plac Piłsudskiego, Warszawa

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Warszawy wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie, Lucy i Tom
52°14'28N, 21°0'41E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021