Dworek Prezydenta RP w Ciechocinku, Danusia

Dworek Prezydenta RP w Ciechocinku

(4 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Dworek Prezydenta RP w Ciechocinku został wzniesiony w 1933 roku w stylu klasycystycznym. Stanowił letnią rezydencję prezydenta Ignacego Mościckiego, jednak Mościcki nigdy w nim nie mieszkał.

Przebywał wprawdzie w Ciechocinku z okazji otwarcia nowego kąpieliska, mieszkał wtedy w Domu Zdrojowym i dopiero po tym pobycie zrodził się pomysł wybudowania willi specjalnie dla niego.Prezydent jednak nigdy ponownie do Ciechocinka już nie przyjechał. Dworek gościł natomiast rozmaitych oficjeli i urzędników państwowych. Najczęściej jednak stał pusty. Przejściowo był siedzibą Ośrodka Badawczo-Naukowego Kliniki Laryngologicznej Akademii Medycznej w Warszawie, później stał się domem gościnnym dla członków Rady Narodowej, a w latach 80. XX wieku stał się nawet przedszkolem.

Od 2001 roku ponownie przeszedł w ręce Kancelarii Prezydenta RP. Odrestaurowano go z inicjatywy prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Wnętrza zawierają pamiątki po prezydencie Ignacym Mościckim oraz wystawy prezentujące  działalność prezydentów Polski.Dworek Prezydencki
ul. Wojska Polskiego, Ciechocinek

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Ciechocinek noclegi

Ciechocinek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022