Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Dworek Prezydenta RP w Ciechocinku

Dworek Prezydenta RP w Ciechocinku
52°52'41" N, 18°48'8" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Dworek Prezydenta RP w Ciechocinku został wzniesiony w 1933 roku w stylu klasycystycznym. Stanowił letnią rezydencję prezydenta Ignacego Mościckiego, jednak Mościcki nigdy w nim nie mieszkał.Przebywał wprawdzie w Ciechocinku z okazji otwarcia nowego kąpieliska, mieszkał wtedy w Domu Zdrojowym i dopiero po tym pobycie zrodził się pomysł wybudowania willi specjalnie dla niego.Prezydent jednak nigdy ponownie do Ciechocinka już nie przyjechał. Dworek gościł natomiast rozmaitych oficjeli i urzędników państwowych. Najczęściej jednak stał pusty. Przejściowo był siedzibą Ośrodka Badawczo-Naukowego Kliniki Laryngologicznej Akademii Medycznej w Warszawie, później stał się domem gościnnym dla członków Rady Narodowej, a w latach 80. XX wieku stał się nawet przedszkolem.

Od 2001 roku ponownie przeszedł w ręce Kancelarii Prezydenta RP. Odrestaurowano go z inicjatywy prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Wnętrza zawierają pamiątki po prezydencie Ignacym Mościckim oraz wystawy prezentujące  działalność prezydentów Polski.

Dworek Prezydencki
ul. Wojska Polskiego, CiechocinekCiechocinek noclegi

Ciechocinek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125895 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020