Dworek Prezydenta RP w Ciechocinku, Danusia

Dworek Prezydenta RP w Ciechocinku

(4 głosów: 10)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Dworek Prezydenta RP w Ciechocinku został wzniesiony w 1933 roku w stylu klasycystycznym. Stanowił letnią rezydencję prezydenta Ignacego Mościckiego, jednak Mościcki nigdy w nim nie mieszkał.Przebywał wprawdzie w Ciechocinku z okazji otwarcia nowego kąpieliska, mieszkał wtedy w Domu Zdrojowym i dopiero po tym pobycie zrodził się pomysł wybudowania willi specjalnie dla niego.

Prezydent jednak nigdy ponownie do Ciechocinka już nie przyjechał. Dworek gościł natomiast rozmaitych oficjeli i urzędników państwowych. Najczęściej jednak stał pusty. Przejściowo był siedzibą Ośrodka Badawczo-Naukowego Kliniki Laryngologicznej Akademii Medycznej w Warszawie, później stał się domem gościnnym dla członków Rady Narodowej, a w latach 80. XX wieku stał się nawet przedszkolem.Od 2001 roku ponownie przeszedł w ręce Kancelarii Prezydenta RP. Odrestaurowano go z inicjatywy prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Wnętrza zawierają pamiątki po prezydencie Ignacym Mościckim oraz wystawy prezentujące  działalność prezydentów Polski.

Dworek Prezydencki
ul. Wojska Polskiego, CiechocinekGodziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Ciechocinek noclegi

Ciechocinek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ciechocinek
Pałace i dworki
Normalna
dworki
52°52'41N, 18°48'8E
31 październik 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację