Park Zdrojowy w Ciechocinku

Pijalnia Wód Mineralnych w Ciechocinku

(4.1 głosów: 45)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ciechocińska Pijalnia Wód Mineralnych to tzw. Kursaal. Powstała ona w latach 1880-81 w formie krytej galerii spacerowej. Pijalnię wód zbudowano z drewna w stylu szwajcarskim i do dziś zachwyca ona swą piękną elewacją zdobioną drewnianą ażurową koronką. 

W okresie międzywojennym Pijalnię przebudowano, obecnie znajduje się tu również sala koncertowa i kawiarnia. Zabytkowa Pijalnia należy do najstarszych obiektów w Ciechocinku, a przy tym jest też jednym z głównych magnesów przyciągających turystów i kuracjuszy, obok Tężni oczywiście.

Park Zdrojowy
Park Zdrojowy


W Pijalni wód, jak sama nazwa wskazuje, można napić się wody i to nie byle jakiej, tylko leczniczej, z tego też powodu nie jest ona za darmo. Za kubeczek wody trzeba zapłacić około 2,50 zł. Najpopularniejszą wodą jest tu "Krystynka" lekko słonawa. Prócz wody w Pijalni można też kupić inne produkty lecznicze - maseczki, sól jodowaną, sól do kąpieli itp.

Pijalnia Wód Mineralnych
ul. Zdrojowa, Park Zdrojowy, Ciechocinek

Pijalnia wód w Ciechocinku
Pijalnia wód w Ciechocinku

Ciechocinek noclegi

Ciechocinek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Pijalnia wód mineralnych Ciechocinek
Ciechocinek na postoju..
Ciechocinek można zwiedzać za pomocą..
Ciechocinek przy deptaku
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023