Zagłosuj na nas!
Zamek Dybowski w Toruniu

Zamek Dybowski w Toruniu

(4.3 głosów: 48)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zamek Dybowski w Toruniu został wzniesiony na lewym brzegu Wisły przez Władysława Jagiełłę w XV wieku, jako siedziba polskich starostów i strategiczny punkt militarny kontrolujący ruch na Wiśle i granicę polsko-krzyżacką.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

W latach 1998-2000 na zlecenie miasta na Zamku Dybowskim przeprowadzono kompleksowe prace archologiczne, które pozwoliły poznać kolejne fazy budowy i przebudowy zamku. Wiadomo, że nad zachowanymi murami warownia miała kolejną, trzecią kondygnację, co potwierdzają ryciny z XVII wieku. Na każdym z trzech pięter znajdowały się trzy obszerne sale.

Zamek w Toruniu był nie tylko okazały, ale i komfortowo wyposażony. W wykopaliskach odnaleziono fragmenty średniowiecznych szklanych pucharów, gotyckie kafle piecowe oraz wczesnorenesansowe kafle glazurowane z przełomu XVI i XVII wieku. Wydobyto tu również ceramikę pochodzącą z zastawy stołowej.Zamek dzisiaj

Jeszcze do początków XX wieku zamek był częściowo użytkowany, dziś pozostaje w ruinie, choć bardzo malowniczej, stanowiąc atrakcyjny punkt turystyczny na szlaku rowerowym i pieszym. Co roku we wrześniu na Zamku odbywa się festyn archeologiczny.

Zamek Dybowski
Kępa Bazarowa, ToruńGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 14:00–18:00
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 14:00–18:00
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: 14:00–18:00
  • sobota: 14:00–18:00
  • niedziela: 14:00–18:00

Zamek Dybowski w Toruniu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Torunia wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Toruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°0'4N, 18°35'60E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021