Zamek Dybowski w Toruniu

Zamek Dybowski w Toruniu

(4.3 głosów: 46)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zamek Dybowski w Toruniu został wzniesiony na lewym brzegu Wisły przez Władysława Jagiełłę w XV wieku, jako siedziba polskich starostów i strategiczny punkt militarny kontrolujący ruch na Wiśle i granicę polsko-krzyżacką.W latach 1998-2000 na zlecenie miasta na Zamku Dybowskim przeprowadzono kompleksowe prace archologiczne, które pozwoliły poznać kolejne fazy budowy i przebudowy zamku. Wiadomo, że nad zachowanymi murami warownia miała kolejną, trzecią kondygnację, co potwierdzają ryciny z XVII wieku. Na każdym z trzech pięter znajdowały się trzy obszerne sale.

Zamek w Toruniu był nie tylko okazały, ale i komfortowo wyposażony. W wykopaliskach odnaleziono fragmenty średniowiecznych szklanych pucharów, gotyckie kafle piecowe oraz wczesnorenesansowe kafle glazurowane z przełomu XVI i XVII wieku. Wydobyto tu również ceramikę pochodzącą z zastawy stołowej.Zamek dzisiaj

Jeszcze do początków XX wieku zamek był częściowo użytkowany, dziś pozostaje w ruinie, choć bardzo malowniczej, stanowiąc atrakcyjny punkt turystyczny na szlaku rowerowym i pieszym. Co roku we wrześniu na Zamku odbywa się festyn archeologiczny.

Zamek Dybowski
Kępa Bazarowa, ToruńGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 14:00–18:00
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 14:00–18:00
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: 14:00–18:00
  • sobota: 14:00–18:00
  • niedziela: 14:00–18:00

Toruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°0'4N, 18°35'60E
24 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację