Drewniany kościół w Wierzbiu

Wierzbie drewniany kościół
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Kościół Św. Leonarda Opata w Wierzbiu na Opolszczyźnie to ładny drewniany kościół z XVI wieku, przebudowany w XVIII wieku, a niedawno odremontowany.

Kościół w Wierzbiu znajduje się niemal przy drodze nr 45 prowadzącej z Olesna do Wielunia, niedaleko na północ od Praszki.

Wierzbie
Wierzbie

Drewniany kościół w Wierzbiu to orientowany kościół jednonawowy konstrukcji zrębowej, zaliczany wielkopolskiej odmiany drewnianego kościoła późnogotyckiego.

Wnętrze kościoła w Wierzbiu

We wnętrzu kościoła w Wierzbiu zachowało się wiele zabytków, m.in. belka tęczowa z krucyfiksem, portal z XVI wieku, ołtarz główny późnobarokowy z XVIII wieku z neogotyckim tryptykiem, dwa ołtarze boczne, ambona z XVIII stulecia oraz konfesjonał i ławy z XVIII wieku.

Kościól Św. Leonarda Opata
Kościól Św. Leonarda Opata

Kościół Św. Leonarda Opata
Wierzbie 45, Wierzbie

Noclegi w Opolszczyźnie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

(5 głosów: 5)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 5)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024