Kościół Św. Leonarda Opata w Wierzbiu na Opolszczyźnie to ładny drewniany kościół z XVI wieku, przebudowany w XVIII wieku, a niedawno odremontowany.Kościół w Wierzbiu znajduje się niemal przy drodze nr 45 prowadzącej z Olesna do Wielunia, niedaleko na północ od Praszki.

Wierzbie
Wierzbie

Drewniany kościół w Wierzbiu to orientowany kościół jednonawowy konstrukcji zrębowej, zaliczany wielkopolskiej odmiany drewnianego kościoła późnogotyckiego.

Wnętrze kościoła w Wierzbiu

We wnętrzu kościoła w Wierzbiu zachowało się wiele zabytków, m.in. belka tęczowa z krucyfiksem, portal z XVI wieku, ołtarz główny późnobarokowy z XVIII wieku z neogotyckim tryptykiem, dwa ołtarze boczne, ambona z XVIII stulecia oraz konfesjonał i ławy z XVIII wieku.

Kościól Św. Leonarda Opata
Kościól Św. Leonarda Opata


Kościół Św. Leonarda Opata
Wierzbie 45, Wierzbie

Opolszczyzna noclegi

Opolszczyzna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021