Wierzbie drewniany kościół

Drewniany kościół w Wierzbiu

(5 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Św. Leonarda Opata w Wierzbiu na Opolszczyźnie to ładny drewniany kościół z XVI wieku, przebudowany w XVIII wieku, a niedawno odremontowany.

Kościół w Wierzbiu znajduje się niemal przy drodze nr 45 prowadzącej z Olesna do Wielunia, niedaleko na północ od Praszki.

Wierzbie
Wierzbie


Drewniany kościół w Wierzbiu to orientowany kościół jednonawowy konstrukcji zrębowej, zaliczany wielkopolskiej odmiany drewnianego kościoła późnogotyckiego.

Wnętrze kościoła w Wierzbiu

We wnętrzu kościoła w Wierzbiu zachowało się wiele zabytków, m.in. belka tęczowa z krucyfiksem, portal z XVI wieku, ołtarz główny późnobarokowy z XVIII wieku z neogotyckim tryptykiem, dwa ołtarze boczne, ambona z XVIII stulecia oraz konfesjonał i ławy z XVIII wieku.

Kościól Św. Leonarda Opata
Kościól Św. Leonarda Opata

Kościół Św. Leonarda Opata
Wierzbie 45, Wierzbie

Opolszczyzna noclegi

Opolszczyzna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023