Drewniany kościół w Starym Oleśnie

Kościół Św. Magdaleny w Starym Oleśnie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Kościół Św. Marii Magdaleny w Starym Oleśnie na Opolszczyźnie to ładny, drewniany kościółek zbudowany w 1680 roku przez Ojców Augustianów z Olesna, którzy zarządzali parafią do 1910 roku. Kościół w Starym Oleśnie stojący przy drodze krajowej nr 11 został gruntownie odnowiony w latach 1955-59 oraz 2001-06. Świątynia jest orientowana, co znaczy, że ołtarz jest umiejscowiony we wschodniej części kościoła, a główne wejście znajduje się w części zachodniej.

Kościół jest konstrukcji zrębowej, a wieża konstrukcji słupowej. Nawa jest szersza od prezbiterium i ma kształt prostokąta. Wejście główne do kościoła znajduje się trochę nietypowo pod wieżą, która zakończona jest ośmiobocznym namiotowym dachem gontowym, Również ściany świątyni oraz dach obite są gontem, zaś okna sklepione są półkoliście. Ponad nawą znajduje się sześcioboczna wieżyczka, nakryta dachem namiotowym.Prezbiterium wieńczy pozorne sklepienie kolebkowe, które zdobi obraz, podobnie jak w nawie, tylko tutaj sklepienie jest proste. W nawie zobaczysz też chór wsparty na słupach.

Kościół Św. Magdaleny w Starym Oleśnie
Kościół Św. Magdaleny w Starym Oleśnie
Kościół Św. Magdaleny w Starym Oleśnie
Kościół Św. Magdaleny w Starym Oleśnie

Informacje praktyczne

Kościół Św. Marii Magdaleny
ul. Kluczborska 23, Stare Olesno
tel. 34/ 359-78-53
http://parafiastareolesno.pl/

Noclegi w Oleśnie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 2)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024