Kościół Św. Magdaleny w Starym Oleśnie

Drewniany kościół w Starym Oleśnie

(5 głosów: 2)

Kościół Św. Marii Magdaleny w Starym Oleśnie na Opolszczyźnie to ładny, drewniany kościółek zbudowany w 1680 roku przez Ojców Augustianów z Olesna, którzy zarządzali parafią do 1910 roku. Kościół w Starym Oleśnie stojący przy drodze krajowej nr 11 został gruntownie odnowiony w latach 1955-59 oraz 2001-2006. Świątynia jest orientowany, co znaczy, że ołtarz jest umiejscowiony we wschodniej części kościoła, a główne wejście znajduje się w części zachodniej.Kościół jest konstrukcji zrębowej, a wieża konstrukcji słupowej. Nawa jest szersza od prezbiterium i ma kształt prostokąta. Wejście główne do kościoła znajduje się trochę nietypowo pod wieżą, która zakończona jest ośmiobocznym namiotowym dachem gontowym, Również ściany świątyni oraz dach obite są gontem, zaś okna sklepione są półkoliście. Ponad nawą znajduje się sześcioboczna wieżyczka, nakryta dachem namiotowym.

Kościół Św. Magdaleny w Starym Oleśnie
Kościół Św. Magdaleny w Starym Oleśnie

Kościół Św. Marii Magdaleny
ul. Kluczborska 23, Stare Olesno
tel. 34/ 359-78-53, 602-570-723
parafiastareolesno@gmail.com
http://parafia.stareolesno.cba.plOlesno noclegi

Olesno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Olesno Opolszczyzna
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane kościoły
50°54'33N, 18°21'30E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021