Drewniany kościół w Dąbrówce

Drewniany kościół w Dąbrówce
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Kościół Św. Onufrego i Niepokalanego Serca NMP w Dąbrówce niedaleko Niska został zbudowany około roku 1764, w stylu "cerkiewno-podkarpackim". Do 1945 roku parafia w Dąbrówce była greko-katolicka, obecnie rzymsko-katolicka.

Zabytkowa niewielkia cerkiew ma zaledwie 22 m długości i składa się z nawy głównej, prezbiterium oraz przybudówki.We wnętrzu świątyni widoczna polichromia wykonana w stylu cerkiewnym z datą 1883 oraz trzy ołtarze barokowe. Ołtarz główny z obrazem Przemienienia Pańskiego, ołtarz boczny prawy z łaskami słynącym obrazem MB Nieustającej Pomocy, a lewy ołtarz z obrazem Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

Niepowtarzalnego klimatu temu miejscu dodaje nietypowa murowana brama, która nie tylko pełni funkcję bramy, ale jest także dzwonnicą.

Kościół Św. Onufrego i Niepokalanego Serca NMP
Dąbrówka 14, ​Ulanów
tel. 15/ 876-46-90

Noclegi w Nisku

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 6)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024