Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Drewniany kościół w Dąbrówce

Drewniany kościół w Dąbrówce

Kościół Św. Onufrego i Niepokalanego Serca NMP w Dąbrówce niedaleko Niska został zbudowany około roku 1764, w stylu "cerkiewno-podkarpackim". Do 1945 roku parafia w Dąbrówce była greko-katolicka, obecnie rzymsko-katolicka.Zabytkowa niewielkia cerkiew ma zaledwie 22 m długości i składa się z nawy głównej, prezbiterium oraz przybudówki.We wnętrzu świątyni widoczna polichromia wykonana w stylu cerkiewnym z datą 1883 oraz trzy ołtarze barokowe. Ołtarz główny z obrazem Przemienienia Pańskiego, ołtarz boczny prawy z łaskami słynącym obrazem MB Nieustającej Pomocy, a lewy ołtarz z obrazem Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

Niepowtarzalnego klimatu temu miejscu dodaje nietypowa murowana brama, która nie tylko pełni funkcję bramy, ale jest także dzwonnicą.

Kościół Św. Onufrego i Niepokalanego Serca NMP
Dąbrówka 14, ​Ulanów
tel. 15/ 876-46-90Nisko noclegi

Nisko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020