Czyżów Szlachecki

Zdjęcia Czyżowa Szlacheckiego (3)

Czyżów Szlachecki to niewielka miejscowość w województwie świętokrzyskim leżąca niedaleko miasta Zawichost i Sandomierza. Nikt pewnie by o niej nie usłyszał, gdyby nie okazały barokowy pałac, stojący tu od początku XVIII wieku. Historia Czyżowa

Podobno stała osada ludzka znajdowała się w tej okolicy już w V wieku, a ośrodek kultu pogańskiego ulokował się w obecnym rezerwacie przyrody Zielonka (Gaj) niedaleko pałacu. Sam Czyżów powstał w średniowieczu, o czym wspomina Jan Długosz, ponoć fundatorem kościoła był Michał z Bogumilicz, herbu Półkoza.

Jako, że tereny te były obiektem częstych najazdów ludów ze wschodu, postawiono tu warowny zamek, ale zniszczony przez Szwedów, nie odzyskał już swej świetności, toteż na jego miejscu Aleksander Zaklika Czyżowski wybudował sobie letnią rezydencję, rozsławiającą Czyżów do dziś.Gdy będziesz przemierzał ziemię sandomierską, wstąp do Czyżowa, by zobaczyć tę okazałą, pięknie utrzymaną posiadłość, otoczoną wspaniałą zielenią. Jako, że w stylowych wnętrzach mieści się hotel, można nawet zatrzymać się tu na dłużej i zapoznać się z atrakcjami samego pałacu, jak i ciekawej okolicy. Tu odnajdziesz spokój i naprawdę wypoczniesz.

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: