Dno Zatoki Gdańskiej to raj dla nurków, bowiem jest ono usiane mnóstwem różnych wraków, dużych i małych, starożytnych i tych zatopionych w czasie II wojny światowej. W okolicach Rewy spoczywają na dnie trzy jednostki zarejestrowane przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.W3 Helena

Jednym z tych wraków jest W3 "Helena" - żaglowiec używany do żeglugi przybrzeżnej. Zbudowany został w 1872 przez szkutnika niemieckiego Kosh dla Józefa Budy z Rewy. Później jednostkę kupił Józef Długi i przebudował z jednomasztowca na dwumasztowy kecz. Wymiary jednostki:długość - 15 metrów
szerokość - 4,8 metra
wysokość kadłuba - 2,1 metra
wyporność - 53 BRT

Wrak zlokalizowano w Zatoce Puckiej w odległości kilkudziesięciu metrów od brzegu, na wysokości Osłonina, na głębokości 4 metrów. Żaglowiec zatonął w marcu 1945 roku podczas bombardowań prowadzonych przez armię rosyjską.

Całe polskie wybrzeże to prawdziwy raj dla nurków wrakowych, gdyż polskie wody kryją największe tragedie morskie świata, liczne wraki z czasów I i II wojny światowej, z zachowanym wyposażeniem. Mnóstwo wraków nadal czeka na odkrycie.
Tekst: Adam GrześkowiakRewa noclegi

Rewa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121827 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020