Cmentarzysko Wraków w Rewie

Kiosk ORP /
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.1

Dno Zatoki Gdańskiej to raj dla nurków, bowiem jest ono usiane mnóstwem różnych wraków, dużych i małych, starożytnych i tych zatopionych w czasie II wojny światowej. W okolicach Rewy spoczywają na dnie trzy jednostki zarejestrowane przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.

W3 Helena

Jednym z tych wraków jest W3 "Helena" - żaglowiec używany do żeglugi przybrzeżnej. Zbudowany został w 1872 przez szkutnika niemieckiego Kosh dla Józefa Budy z Rewy. Później jednostkę kupił Józef Długi i przebudował z jednomasztowca na dwumasztowy kecz. Wymiary jednostki:

długość - 15 metrów
szerokość - 4,8 metra
wysokość kadłuba - 2,1 metra
wyporność - 53 BRT

Wrak zlokalizowano w Zatoce Puckiej w odległości kilkudziesięciu metrów od brzegu, na wysokości Osłonina, na głębokości 4 metrów. Żaglowiec zatonął w marcu 1945 roku podczas bombardowań prowadzonych przez armię rosyjską.

Całe polskie wybrzeże to prawdziwy raj dla nurków wrakowych, gdyż polskie wody kryją największe tragedie morskie świata, liczne wraki z czasów I i II wojny światowej, z zachowanym wyposażeniem. Mnóstwo wraków nadal czeka na odkrycie.
Tekst: Adam Grześkowiak

Noclegi w Rewie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

(4.1 głosów: 16)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.1 głosów: 16)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024