Centrum Kopernik w Warszawie

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

(4.7 głosów: 91)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Centrum Nauki Kopernik znajduje się na Wybrzeżu Kościuszkowskim nad Wisłą w Warszawie i funkcjonuje od listopada 2004 roku. Centrum Kopernik powstało by inspirować do odkrywania i zrozumienia świata poprzez samodzielne doświadczenia i twórcze uczestnictwo. Tutaj Twoja aktywność jest jak najbardziej pożądana, a im większa, tym więcej skorzystasz z wizyty w tej niezwykłej atrakcji.Czeka tu na Ciebie 400 eksponatów na wystawach stałych i wystawie czasowej, przestrzeń warsztatowa Majsternia oraz dwa teatry, a to wszystko w ramach jednego biletu, który najlepiej zakupić wcześniej, przez internet, żeby uniknąć kolejek.  Centrum Nauki Kopernik w Warszawie jest obiektem całorocznym, otwartym przez cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli.

Centrum Kopernik w Warszawie
Centrum Kopernik w Warszawie

Dziedziny nauki w Centrum Kopernik

Multimedialne i interaktywne wystawy w przestrzennych salach Centrum zgromadzone zostały wokół dziedzin nauki np. człowiek i środowisko, strefa światła, generacja, świat w ruchu, bzzz, korzenie cywilizacji, park odkrywców. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, tym bardziej, że prezentowane treści są pokazane w niezwykle ciekawy i przyswajalny sposób, który nie tylko da Ci wiedzę, ale zachęci Cię do poznawania świata i zgłębiania jego ciekawostek.Centrum Nauki dla każdego

Jest tu także jedyny w Polsce Teatr Robotyczny i Teatr Wysokich Napięć, gdzie staniesz oko w oko z prądem! Jest również Planetarium dla miłośników szerszych przestrzeni. A do tego Ogród na dachu ze wspaniałym widokiem na Warszawę i Wisłę i to bezpłatnie.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Danusia
Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Danusia
Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Danusia

Bogata oferta Centrum Kopernika trafia w gust zarówno dzieci i młodzieży jak i dorosłych. Każdy znajdzie tu coś interesującego, a nauka przestaje być nudna i trudna. Gdy raz tutaj przyjdziesz, z pewnością będziesz chciał jeszcze 🙂 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–18:00
  • wtorek: 08:00–18:00
  • środa: 08:00–18:00
  • czwartek: 08:00–18:00
  • piątek: 08:00–18:00
  • sobota: 10:00–19:00
  • niedziela: 10:00–19:00

Adres

Centrum Nauki Kopernik 
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa
tel. 22/ 596-41-00
www.kopernik.org.pl

GPS: 52°14'31N, 21°1'41E

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°14'31N, 21°1'41E
13 luty 2017
02 marzec 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Eliza Madej
29 sierpień 2020 17:08
Centrum jest ciekawe ale jedyną wadą tego miejsca jest to że w obecnym czasie są zamknięte niektóre ciekawe ekspozycje
paweł rosiński
02 lipiec 2014 20:35

polecam każdemu bez względu na wiek.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację