Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Centrum Nauki Kopernik 
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa
tel. 22/ 596-41-00
www.kopernik.org.pl

52°14'31" N, 21°1'41" E
Godziny otwarcia
Zamknięte

Centrum Nauki Kopernik znajduje się na Wybrzeżu Kościuszkowskim nad Wisłą w Warszawie i funkcjonuje od listopada 2004 roku. Centrum Kopernik powstało by inspirować do odkrywania i zrozumienia świata poprzez samodzielne doświadczenia i twórcze uczestnictwo. Tutaj Twoja aktywność jest jak najbardziej pożądana, a im większa, tym więcej skorzystasz z wizyty w tej niezwykłej atrakcji.Czeka tu na Ciebie 400 eksponatów na wystawach stałych i wystawie czasowej, przestrzeń warsztatowa Majsternia oraz dwa teatry, a to wszystko w ramach jednego biletu, który najlepiej zakupić wcześniej, przez internet, żeby uniknąć kolejek.  Centrum Nauki Kopernik w Warszawie jest obiektem całorocznym, otwartym przez cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli.

Centrum Kopernik w Warszawie

Dziedziny nauki w Centrum Kopernik

Multimedialne i interaktywne wystawy w przestrzennych salach Centrum zgromadzone zostały wokół dziedzin nauki np. człowiek i środowisko, strefa światła, generacja, świat w ruchu, bzzz, korzenie cywilizacji, park odkrywców. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, tym bardziej, że prezentowane treści są pokazane w niezwykle ciekawy i przyswajalny sposób, który nie tylko da Ci wiedzę, ale zachęci Cię do poznawania świata i zgłębiania jego ciekawostek.

Centrum Nauki dla każdego

Jest tu także jedyny w Polsce Teatr Robotyczny i Teatr Wysokich Napięć, gdzie staniesz oko w oko z prądem! Jest również Planetarium dla miłośników szerszych przestrzeni. A do tego Ogród na dachu ze wspaniałym widokiem na Warszawę i Wisłę i to bezpłatnie.

Centrum Kopernik w Warszawie
Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Bogata oferta Centrum Kopernika trafia w gust zarówno dzieci i młodzieży jak i dorosłych. Każdy znajdzie tu coś interesującego, a nauka przestaje być nudna i trudna. Gdy raz tutaj przyjdziesz, z pewnością będziesz chciał jeszcze :) Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
paweł rosiński Krajtroter 5342 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-07-02 na

polecam każdemu bez względu na wiek.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020