Centrum Leonardo Da Vinci w Chęcinach, 4elza

Centrum Nauki Leonardo Da Vinci powstało w 2014 roku i stanowi drugi co do wielkości kompleks naukowo-techniczny w Polsce, po Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Centrum powstało koło dworku Branickich, niedaleko słynnego zamku w Chęcinach.

Obiekt propaguje nowoczesną naukę poprzez zabawę, dając możliwości korzystania z najnowocześniejszego sprzęt interaktywnego i ekspozycji z całego świata. Można tu zobaczyć swoje serce, mózg, szkielet, funkcjonowanie układu krążenia, reakcję na bodźce, zmierzyć ciśnienie, refleks czy koncentrację. Interesująca jest wystawa "Człowiek - maszyna niezwykła".

Centrum Nauki Leonardo da Vinci
Podzamcze 45, Chęciny
tel. 609-290-121
rezerwacje.cn@gmail.com
http://cndavinci.pl
Zwiedzanie: wt-pt 9.00-16.00, sb-nd 9.00-17.00

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2017-07-23 na

Można się czgoś nauczyć, dowiedzieć, czy sprawdzić co się dzieje w naszym ciele. A po zakończonej nauce warto wejść do kawiarni na małe co nieco:).

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: