Centrum Leonardo Da Vinci w Chęcinach

Centrum Leonardo Da Vinci w Chęcinach
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.7

Centrum Nauki Leonardo da Vinci w świętokrzyskich Chęcinach powstało w 2014 roku i stanowi drugi co do wielkości kompleks naukowo-techniczny w Polsce, po Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Centrum powstało koło zabytkowego dworku Branickich, niedaleko słynnego zamku w Chęcinach.

Zobacz swoje serce i mózg

Ta unikatowa atrakcja propaguje nowoczesną naukę poprzez zabawę, dając możliwości korzystania z najnowocześniejszego sprzęt interaktywnego i ekspozycji z całego świata. Osią całego obiektu jest zdrowe i dobrze funkcjonujące ciało człowieka. Niezwykłe jest to, że zobaczyć tu swoje serce, mózg, szkielet, funkcjonowanie układu krążenia, reakcję na bodźce, zmierzyć ciśnienie, refleks czy koncentrację.

Człowiek - skomplikowana maszyna

Bardzo interesująca jest wystawa "Człowiek - niezwykła maszyna" przedstawiająca budowę i funkcje życiowe człowieka. Równie ciekawa, a z pewnością ważna jest wystawa „Człowiek - trybik w machinie przyrody” poruszająca też kwestie ekologii. Obie wystawy mają charakter multimedialno - mechatroniczny. Ponadto organizowane są tutaj warsztaty prowadzone w pełni wyposażonych laboratoriach i przez wykwalifikowaną kadrę, a także pokazy naukowe w auli dla publiczności.

Zwiedzanie Centrum Leonardi da Vinci

Centrum Nauki Leonardo Da Vinci to atrakcja dostępna dla zwiedzających przez cały rok, we wszystkie dni tygodnia poza poniedziałkami. Obejrzenie całej wystawy zajmuje około 2 godzin. To wspaniale spędzony czas, na uaktywniającej zabawie, dającej mocne wrażenia i sporą dawkę rzetelnej wiedzy.

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 08:00–16:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: 08:00–16:00
  • niedziela: 08:00–16:00

Centrum Nauki Leonardo da Vinci
Podzamcze 45, Chęciny
tel. 609-290-121
http://cndavinci.pl

Noclegi w Chęcinach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

(4.7 głosów: 7)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.7 głosów: 7)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika oleander123
oleander123

Można się czgoś nauczyć, dowiedzieć, czy sprawdzić co się dzieje w naszym ciele. A po zakończonej nauce warto wejść do kawiarni na małe co nieco🙂.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024