Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Centrum Leonardo Da Vinci w Chęcinach

Centrum Leonardo Da Vinci w Chęcinach

Centrum Nauki Leonardo da Vinci
Podzamcze 45, Chęciny
tel. 609-290-121
http://cndavinci.pl

50°46'57" N, 20°27'57" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Centrum Nauki Leonardo da Vinci w świętokrzyskich Chęcinach powstało w 2014 roku i stanowi drugi co do wielkości kompleks naukowo-techniczny w Polsce, po Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Centrum powstało koło zabytkowego dworku Branickich, niedaleko słynnego zamku w Chęcinach.Zobacz swoje serce i mózg

Ta unikatowa atrakcja propaguje nowoczesną naukę poprzez zabawę, dając możliwości korzystania z najnowocześniejszego sprzęt interaktywnego i ekspozycji z całego świata. Osią całego obiektu jest zdrowe i dobrze funkcjonujące ciało człowieka. Niezwykłe jest to, że zobaczyć tu swoje serce, mózg, szkielet, funkcjonowanie układu krążenia, reakcję na bodźce, zmierzyć ciśnienie, refleks czy koncentrację.

Człowiek - skomplikowana maszyna

Bardzo interesująca jest wystawa "Człowiek - niezwykła maszyna" przedstawiająca budowę i funkcje życiowe człowieka. Równie ciekawa, a z pewnością ważna jest wystawa „Człowiek - trybik w machinie przyrody” poruszająca też kwestie ekologii. Obie wystawy mają charakter multimedialno - mechatroniczny. Ponadto organizowane są tutaj warsztaty prowadzone w pełni wyposażonych laboratoriach i przez wykwalifikowaną kadrę, a także pokazy naukowe w auli dla publiczności.

Zwiedzanie Centrum Leonardi da Vinci

Centrum Nauki Leonardo Da Vinci to atrakcja dostępna dla zwiedzających przez cały rok, we wszystkie dni tygodnia poza poniedziałkami. Obejrzenie całej wystawy zajmuje około 2 godzin. To wspaniale spędzony czas, na uaktywniającej zabawie, dającej mocne wrażenia i sporą dawkę rzetelnej wiedzy.Chęciny noclegi

Chęciny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
oleander123 Weekendowy turysta 77 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-07-23 na

Można się czgoś nauczyć, dowiedzieć, czy sprawdzić co się dzieje w naszym ciele. A po zakończonej nauce warto wejść do kawiarni na małe co nieco:).

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020