Centrum Leonardo Da Vinci w Chęcinach, 4elza

Centrum Leonardo Da Vinci w Chęcinach

(4.7 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Centrum Nauki Leonardo da Vinci w świętokrzyskich Chęcinach powstało w 2014 roku i stanowi drugi co do wielkości kompleks naukowo-techniczny w Polsce, po Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Centrum powstało koło zabytkowego dworku Branickich, niedaleko słynnego zamku w Chęcinach.

Zobacz swoje serce i mózg

Ta unikatowa atrakcja propaguje nowoczesną naukę poprzez zabawę, dając możliwości korzystania z najnowocześniejszego sprzęt interaktywnego i ekspozycji z całego świata. Osią całego obiektu jest zdrowe i dobrze funkcjonujące ciało człowieka. Niezwykłe jest to, że zobaczyć tu swoje serce, mózg, szkielet, funkcjonowanie układu krążenia, reakcję na bodźce, zmierzyć ciśnienie, refleks czy koncentrację.Człowiek - skomplikowana maszyna

Bardzo interesująca jest wystawa "Człowiek - niezwykła maszyna" przedstawiająca budowę i funkcje życiowe człowieka. Równie ciekawa, a z pewnością ważna jest wystawa „Człowiek - trybik w machinie przyrody” poruszająca też kwestie ekologii. Obie wystawy mają charakter multimedialno - mechatroniczny. Ponadto organizowane są tutaj warsztaty prowadzone w pełni wyposażonych laboratoriach i przez wykwalifikowaną kadrę, a także pokazy naukowe w auli dla publiczności.

Zwiedzanie Centrum Leonardi da Vinci

Centrum Nauki Leonardo Da Vinci to atrakcja dostępna dla zwiedzających przez cały rok, we wszystkie dni tygodnia poza poniedziałkami. Obejrzenie całej wystawy zajmuje około 2 godzin. To wspaniale spędzony czas, na uaktywniającej zabawie, dającej mocne wrażenia i sporą dawkę rzetelnej wiedzy.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 08:00–16:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: 08:00–16:00
  • niedziela: 08:00–16:00

Adres

Centrum Nauki Leonardo da Vinci
Podzamcze 45, Chęciny
tel. 609-290-121
http://cndavinci.pl

GPS: 50°46'57N, 20°27'57E

Chęciny noclegi

Chęciny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Chęciny
Ważna
centra nauki dla dzieci dla rodziny czynne cały rok wstęp płatny
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

oleander123

Można się czgoś nauczyć, dowiedzieć, czy sprawdzić co się dzieje w naszym ciele. A po zakończonej nauce warto wejść do kawiarni na małe co nieco🙂.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023