Centrum Leonardo Da Vinci w Chęcinach, 4elza

Centrum Leonardo Da Vinci w Chęcinach

(4.7 głosów: 7)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Centrum Nauki Leonardo da Vinci w świętokrzyskich Chęcinach powstało w 2014 roku i stanowi drugi co do wielkości kompleks naukowo-techniczny w Polsce, po Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Centrum powstało koło zabytkowego dworku Branickich, niedaleko słynnego zamku w Chęcinach.Zobacz swoje serce i mózg

Ta unikatowa atrakcja propaguje nowoczesną naukę poprzez zabawę, dając możliwości korzystania z najnowocześniejszego sprzęt interaktywnego i ekspozycji z całego świata. Osią całego obiektu jest zdrowe i dobrze funkcjonujące ciało człowieka. Niezwykłe jest to, że zobaczyć tu swoje serce, mózg, szkielet, funkcjonowanie układu krążenia, reakcję na bodźce, zmierzyć ciśnienie, refleks czy koncentrację.

Człowiek - skomplikowana maszyna

Bardzo interesująca jest wystawa "Człowiek - niezwykła maszyna" przedstawiająca budowę i funkcje życiowe człowieka. Równie ciekawa, a z pewnością ważna jest wystawa „Człowiek - trybik w machinie przyrody” poruszająca też kwestie ekologii. Obie wystawy mają charakter multimedialno - mechatroniczny. Ponadto organizowane są tutaj warsztaty prowadzone w pełni wyposażonych laboratoriach i przez wykwalifikowaną kadrę, a także pokazy naukowe w auli dla publiczności.Zwiedzanie Centrum Leonardi da Vinci

Centrum Nauki Leonardo Da Vinci to atrakcja dostępna dla zwiedzających przez cały rok, we wszystkie dni tygodnia poza poniedziałkami. Obejrzenie całej wystawy zajmuje około 2 godzin. To wspaniale spędzony czas, na uaktywniającej zabawie, dającej mocne wrażenia i sporą dawkę rzetelnej wiedzy.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 08:00–16:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: 08:00–16:00
  • niedziela: 08:00–16:00

Adres

Centrum Nauki Leonardo da Vinci
Podzamcze 45, Chęciny
tel. 609-290-121
http://cndavinci.pl

GPS: 50°46'57N, 20°27'57E

Chęciny noclegi

Chęciny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°46'57N, 20°27'57E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

oleander123

Można się czgoś nauczyć, dowiedzieć, czy sprawdzić co się dzieje w naszym ciele. A po zakończonej nauce warto wejść do kawiarni na małe co nieco🙂.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021