Bursztynowa Promenada Gwiazd w Gdańsku

Bursztynowa Promenada Gwiazd w Gdańsku
54°21'9" N, 18°39'38" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Ta nietypowa Aleja powstała na dziedzińca Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na Wyspie Ołowiance. Honoruje ona wybitnych artystów filmu, muzyki, literatury oraz sztuk pięknych z Polski i zagranicy. Promenada istnieje od 2006 roku.Podczas Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odbywa się ceremonia odsłonięcia symbolicznie odciśniętych dłoni artystów. Skopiowane później odbicia dłoni montowane są na słupie autorstwa prof. Adama Myjaka, który stoi przy Filharmonii w Gdańsku.

Słup nosi dziś odciski ponad 100 artystów, w tym Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra, Andrzeja Grabowskiego, Joanny Brodzik czy Grzegorza Turnaua.

Bursztynowa Promenada Gwiazd 
ul. Ołowianka, GdańskPierwotny autor treści: Piotr

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021