Cheddar

5

Przy okazji Wells tak na szybko odwiedziliśmy Cheddar. Bardzo szkoda, że czasu brakło i naprawdę nie zobaczyliśmy więcej uroków tego miejsca. Wcześniej zobaczyliśmy ładny kościół Św. Andrzeja, stary i tchnący historią.

Pod koniec dnia natomiast zajechaliśmy do wąwozu Cheddar - to taka nasza Jura trochę, wysoki skały sterczą ponad wąwozem, gdzieniegdzie jaskinie i oczywiście śmiałkowie wspinający się na skały. Obserwowaliśmy dwóch, jak szybko pokonują wysokość. Miejsce to słynie również z serów pleśniowych, które dojrzewają w tutejszych jaskiniach. Sery te nazywają się od wioski Cheddar i są bardzo popularne w całej Anglii.

Zobacz też Chester - niezwykle urokliwe miasto w Anglii, z cudną katedrą oraz Snowdon - najwyższy szczyt Walii!

Noclegi Cheddar

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

Booking.com
Cheddar
Cheddar
Kościół Św. Andrzeja w Cheddar
(5 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024