Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Wrocław ma swoje krasnale i trasę turystyczną ich śladami, Tarnowskie Góry mają Gwarków, a Zielona Góra ma swoje Bachuski. Niewielkie Bachusiki - dzieci boga wina Bachusa, rozpierzchły się po Starym Mieście. Aktualnie jest ich ponad 30, ale wciąż przybywa. Bachuski są urocze, zazwyczaj znajdują się w ciekawych turystycznie miejscach miasta np. na ścianie Wieży Łaziebnej (Głodowej), przy Ratuszu, przy reliktach na Rynku, nad arkadami apteki, w oknie budynku Filharmonii, przy Palmiarni itp.Poszukiwaniu Bachusków służy specjalna mapa, którą można zakupić w Centrum Informacji Turystycznej lub znaleźć na stronie http://bachusiki.zgora.pl. Każdy Bachusik ma swoje niepowtarzalne imię np. Mzkuś, Ciekawek, Odpadek, Winolubikus i inne.

Zielonogórskie Bachuski
Zielonogórskie Bachuski

Znajdowaniu Bachusków towarzyszy wiele radości! To świetny pomysł na turystyczne ożywienie miasta, związane ściśle z jego charakterem, bo przecież Bachus to bóg wina, a Zielona Góra słynie właśnie z produkcji win.

Bachuski
Rynek, Ratusz, Wieża Łaziebna i inne, Zielona Góra

Zielonogórskie Bachuski
Zielonogórskie Bachuski


Zielonogórskie Bachuski Zielonogórskie Bachuski Zielonogórskie Bachuski Zielonogórskie Bachuski Zielonogórskie Bachuski Zielonogórskie Bachuski Zielonogórskie Bachuski

Zielona Góra noclegi

Zielona Góra to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136462 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020