Zbrojownia Rycerska w Baranowie Sandomierskim, azgar

Zbrojownia Rycerska w Baranowie Sandomierskim

(4.6 głosów: 21)

Niedaleko miasta Sandomierz oraz ruin zamku Krzyżtopór w Ujeździe warto odwiedzić przepiękny zamek w Baranowie Sandomierskim, w którego podziemiach mieści się Zbrojownia Rycerska. Przewodnikiem po Zbrojowni jest najprawdziwszy rycerz, który posiada niezwykłą umiejętność opowiadania o historii oraz szeroką wiedzę historyczną, którą zdobywał uczestnicząc w wielu bitwach i oblężeniach jako "współczesny rycerz" z bractwa rycerskiego. Zbrojownię można zwiedzać też samodzielnie.Sala tortur

Podczas zwiedzania Zbrojowni w Baranowie Sandomierskim turyści oglądają salę tortur i poznają w ten sposób metody pracy kata oraz ciekawostki o jego zawodzie. Ponadto zapoznają się z wyglądem i zastosowaniem narzędzi tortur.

Zbrojownia Rycerska w Baranowie Sandomierskim, azgar
Zbrojownia Rycerska w Baranowie Sandomierskim, azgar

Arsenał

W następnej sali zwiedzający mogą się zapoznać z modą panującą w dawnych wiekach, by na końcu obejrzeć arsenał czyli wystawę broni zaczepnej oraz uzbrojenia ochronnego rycerzy średniowiecznych, polskiej szlachty oraz muszkieterów. Jest tu też stanowisko artyleryjskie XVII-wiecznego oddziału Szwedzkiego, żywcem wyjętego z czasów "Potopu Szwedzkiego".Na zakończenie przygody w Zbrojowni, każdy turysta może na chwilę poczuć się jak prawdziwy rycerz czy dama dworu. Do dyspozycji zwiedzających jest historyczna przebieralnia, w której są stroje i zbroje rycerskie, broń biała, a dla pań wspaniałe suknie. W czasie zwiedzania można cały czas robić zdjęcia. W Zbrojowni odbywają się też żywe lekcje historii, organizowane w szczególności dla uczniów szkół, ale też i dla zorganizowanych grup dorosłych.

Zbrojownia Rycerska w Baranowie Sandomierskim, azgar
Zbrojownia Rycerska w Baranowie Sandomierskim, azgar
Zbrojownia Rycerska w Baranowie Sandomierskim, azgar

Zamek w Baranowie Sandomierskim

Oczywiście Będąc w Baranowie obowiązkowo należy zwiedzić też komnaty renesansowego zamku zwanego "Małym Wawelem" lub "Perłą Renesansu". W sezonie turystycznym na zamku organizowane są wystawy czasowe o bardzo ciekawej tematyce. Warto też zwiedzić zamkowe ogrody. Są tutaj trzy rodzaje ogrodów - w stylu angielskim, w stylu włoskim i w stylu francuskim. Dla osób lubiących aktywnie spędzać czas, przygotowano na terenie zamku pole golfowe. Posilić się można w zamkowej restauracji, można też zostać na dłużej i przenocować z trzygwiazdkowym hotelu zamkowym.Atrakcje w okolicy

W odległości 11 km od Baranowa w kierunku na Sandomierz rozlewa się piękne i czyste jezioro Tarnobrzeskie. Można tu odpocząć opalając się na plaży, kąpiąc się w wodzie lub pływając na żaglówkach, kajakach czy rowerkach wodnych. Maksymalna głębokość akwenu wynosi 40 m. Jest to doskonałe miejsce dla płetwonurków, którzy chętnie tu przyjeżdżają z racji bardzo czystej wody i dużej głębokości. To również wymarzone miejsce dla wędkarzy.

Zbrojownia Rycerska w Baranowie Sandomierskim, azgar
Zbrojownia Rycerska w Baranowie Sandomierskim, azgar

Zimą w okolicy można szusować na dwóch pobliskich stokach narciarskich w Siedleszczanach (5 km) i w Konarach (34 km). Do Sandomierza jest stąd zaledwie 35 km, a do Ujazdu z ruinami zamku Krzyżtopór 40 km. Jadąc do Sandomierza warto też wstąpić po drodze do Zamku Dzikowskiego w Tarnobrzegu.

39 km od Baranowa znajduje się też przepiękny skansen w Kolbuszowej, zaś dla dzieci nie lada atrakcją będzie na pewno odwiedzenie Koziołka Matołka czyli centrum bajki w Pacanowie - to zaledwie 55 km od Baranowa Sandomierskiego.

replika XV w. zbroi płytowej, azgar
replika XV w. zbroi płytowej, azgar

Dla tych, którzy znają polski serial "Czarne Chmury", na pewno nie jest tajemnicą, że wiele scen było kręconych właśnie na zamku w Baranowie Sandomierskim, jak i w pobliskim pokamedulski Klasztorze w Rytwianach, który znajduje się niespełna 45 km od Baranowa.

Zbrojownia Rycerska - Zamek w Baranowie Sandomierskim
ul. Zamkowa 22, Baranów Sandomierski
tel. 15/ 811-80-39
sklep_baranow@baranow.com.pl
www.baranow.com.pl

Baranów Sandomierski noclegi

Baranów Sandomierski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°30'7N, 21°32'8E
01 wrzesień 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację