Zbrojownia Rycerska w Baranowie Sandomierskim, azgar

Zbrojownia Rycerska w Baranowie Sandomierskim

(4.6 głosów: 21)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Niedaleko miasta Sandomierz oraz ruin zamku Krzyżtopór w Ujeździe warto odwiedzić przepiękny zamek w Baranowie Sandomierskim, w którego podziemiach mieści się Zbrojownia Rycerska. Przewodnikiem po Zbrojowni jest najprawdziwszy rycerz, który posiada niezwykłą umiejętność opowiadania o historii oraz szeroką wiedzę historyczną, którą zdobywał uczestnicząc w wielu bitwach i oblężeniach jako "współczesny rycerz" z bractwa rycerskiego. Zbrojownię można zwiedzać też samodzielnie.

Sala tortur

Podczas zwiedzania Zbrojowni w Baranowie Sandomierskim turyści oglądają salę tortur i poznają w ten sposób metody pracy kata oraz ciekawostki o jego zawodzie. Ponadto zapoznają się z wyglądem i zastosowaniem narzędzi tortur.

Zbrojownia Rycerska w Baranowie Sandomierskim, azgar
Zbrojownia Rycerska w Baranowie Sandomierskim, azgar

Rodzinka tworząca PolskieSzlaki.pl
Hej! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów!
Zagłosuj na nas na stronie Mistrzostw.
W formularzu szukaj "woj. warmińsko-mazurskie: Polskie szlaki". Głos trzeba potwierdzić kliknięciem w mailu.
Pięknie dziękujemy!
Tutaj znajdziesz dokładną instrukcję jak zagłosować.

Arsenał

W następnej sali zwiedzający mogą się zapoznać z modą panującą w dawnych wiekach, by na końcu obejrzeć arsenał czyli wystawę broni zaczepnej oraz uzbrojenia ochronnego rycerzy średniowiecznych, polskiej szlachty oraz muszkieterów. Jest tu też stanowisko artyleryjskie XVII-wiecznego oddziału Szwedzkiego, żywcem wyjętego z czasów "Potopu Szwedzkiego".

Na zakończenie przygody w Zbrojowni, każdy turysta może na chwilę poczuć się jak prawdziwy rycerz czy dama dworu. Do dyspozycji zwiedzających jest historyczna przebieralnia, w której są stroje i zbroje rycerskie, broń biała, a dla pań wspaniałe suknie. W czasie zwiedzania można cały czas robić zdjęcia. W Zbrojowni odbywają się też żywe lekcje historii, organizowane w szczególności dla uczniów szkół, ale też i dla zorganizowanych grup dorosłych.

Zbrojownia Rycerska w Baranowie Sandomierskim, azgar
Zbrojownia Rycerska w Baranowie Sandomierskim, azgar

Zamek w Baranowie Sandomierskim

Oczywiście Będąc w Baranowie obowiązkowo należy zwiedzić też komnaty renesansowego zamku zwanego "Małym Wawelem" lub "Perłą Renesansu". W sezonie turystycznym na zamku organizowane są wystawy czasowe o bardzo ciekawej tematyce. Warto też zwiedzić zamkowe ogrody. Są tutaj trzy rodzaje ogrodów - w stylu angielskim, w stylu włoskim i w stylu francuskim. Dla osób lubiących aktywnie spędzać czas, przygotowano na terenie zamku pole golfowe. Posilić się można w zamkowej restauracji, można też zostać na dłużej i przenocować z trzygwiazdkowym hotelu zamkowym.

Atrakcje w okolicy

W odległości 11 km od Baranowa w kierunku na Sandomierz rozlewa się piękne i czyste jezioro Tarnobrzeskie. Można tu odpocząć opalając się na plaży, kąpiąc się w wodzie lub pływając na żaglówkach, kajakach czy rowerkach wodnych. Maksymalna głębokość akwenu wynosi 40 m. Jest to doskonałe miejsce dla płetwonurków, którzy chętnie tu przyjeżdżają z racji bardzo czystej wody i dużej głębokości. To również wymarzone miejsce dla wędkarzy.

Zbrojownia Rycerska w Baranowie Sandomierskim, azgar
Zbrojownia Rycerska w Baranowie Sandomierskim, azgar
Zbrojownia Rycerska w Baranowie Sandomierskim, azgar


Zimą w okolicy można szusować na dwóch pobliskich stokach narciarskich w Siedleszczanach (5 km) i w Konarach (34 km). Do Sandomierza jest stąd zaledwie 35 km, a do Ujazdu z ruinami zamku Krzyżtopór 40 km. Jadąc do Sandomierza warto też wstąpić po drodze do Zamku Dzikowskiego w Tarnobrzegu.

39 km od Baranowa znajduje się też przepiękny skansen w Kolbuszowej, zaś dla dzieci nie lada atrakcją będzie na pewno odwiedzenie Koziołka Matołka czyli centrum bajki w Pacanowie - to zaledwie 55 km od Baranowa Sandomierskiego.

Zbrojownia Rycerska w Baranowie Sandomierskim, azgar
Zbrojownia Rycerska w Baranowie Sandomierskim, azgar

Dla tych, którzy znają polski serial "Czarne Chmury", na pewno nie jest tajemnicą, że wiele scen było kręconych właśnie na zamku w Baranowie Sandomierskim, jak i w pobliskim pokamedulski Klasztorze w Rytwianach, który znajduje się niespełna 45 km od Baranowa.

Zbrojownia Rycerska - Zamek w Baranowie Sandomierskim
ul. Zamkowa 22, Baranów Sandomierski
tel. 15/ 811-80-39
sklep_baranow@baranow.com.pl
www.baranow.com.pl

replika XV w. zbroi płytowej, azgar
replika XV w. zbroi płytowej, azgar


Baranów Sandomierski noclegi

Baranów Sandomierski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022