Wieżyca

Zdjęcia (8)

W Wieżycy niedaleko Szymbarka, w gminie Stężyca na malowniczych Kaszubach, znajduje się najwyższy punkt moreny czołowej - to popularna Wieżyca (328 m n.p.m). Wznosi się ona na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, w Rezerwacie Szczyt Wieżyca. To najwyższe wzniesienie nie tylko na Kaszubach, ale całym Niżu Europejskim.Na szczycie Wieżycy, porośniętym lasem bukowym, wzniesiono ponad 30-metrową wieżę widokową, z której rozpościera się wspaniały widok na Wzgórza Szymbarskie, Koło Raduńskie i Drogę Kaszubską. Wstęp na wieżę kosztuje parę złotych.

Drewniana wieża na Wieżycy nosi imię Jana Pawła II i stoi tu od końca XX wieku. Przez szczyt prowadzi turystyczny Szlak Wzgórz Szymbarskich. To bardzo ciekawe miejsce, chętnie odwiedzane przez turystów, również zimą, kiedy wzgórze morenowe zmienia się w raj dla narciarzy.Niedaleko w Szymbarku warto odwiedzić też Centrum Edukacji i Promocji Regionu, gdzie czeka na turystów wiele ciekawostek.

Wieżyca - wieża widokowa
Droga Kaszubska, Wieżyca, Szymbark
Wieża czynna jest od 9.00 do 20.00

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Powiązane miejsca

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2016-08-05 18:50:04 na

Polecam, widoki wspaniałe . Panorama Kaszub jak na dłoni ,cena 6 zł/os. 

Krajtroter ocenił to miejsce 2015-01-04 13:43:14 na

Jedna z wyższych (o ile nie najwyższa) wieża widokowa, jaką miałem do tej pory przyjemność zwiedzić. Niestety, pogoda nie sprzyjała, ale i tak widok był niesamowity.

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: