Wieżyca

Widok z wieży na Wieżycy
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

W Wieżycy niedaleko Szymbarka, w gminie Stężyca na malowniczych Kaszubach, znajduje się najwyższy punkt moreny czołowej - to popularna Wieżyca (328 m n.p.m). Wznosi się ona na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, w Rezerwacie Szczyt Wieżyca. To najwyższe wzniesienie nie tylko na Kaszubach, ale całym Niżu Europejskim. Na szczycie Wieżycy, porośniętym lasem bukowym, wzniesiono ponad 30-metrową wieżę widokową, z której rozpościera się wspaniały widok na Wzgórza Szymbarskie, Koło Raduńskie i Drogę Kaszubską. Wstęp na wieżę jest płatny, a dostępna jest od rana do zmroku.

Wieżyca
Wieżyca

Drewniana wieża na Wieżycy nosi imię Jana Pawła II i stoi tu od końca XX wieku. Przez szczyt prowadzi turystyczny Szlak Wzgórz Szymbarskich. To bardzo ciekawe miejsce, chętnie odwiedzane przez turystów, również zimą, kiedy wzgórze morenowe zmienia się w raj dla narciarzy. Niedaleko w Szymbarku warto odwiedzić też Centrum Edukacji i Promocji Regionu, gdzie czeka na turystów wiele ciekawostek.Wieżyca
Wieżyca

Informacje praktyczne

Codziennie od 9.00 do 20.00
Bilety: normalny: 10 zł, ulgowy: 7 zł (do lat 16)
Dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny
Parking: płatny
Z parkingu pod wieżę to około 15 minut spacerku

Wieżyca - wieża widokowa
Droga Kaszubska, Wieżyca, Szymbark

Noclegi w Szymbarku

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Widok z Wieżycy
platforma widokowa na Wieżycy
wieża widokowa Wieżyca
krzyż na szczycie Wieżycy
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 48)
Twoja ocena
Krzysztof Pukeutunut Susi Iho

Polecam, widoki wspaniałe . Panorama Kaszub jak na dłoni ,cena 6 zł/os. 

Shane Noise

Jedna z wyższych (o ile nie najwyższa) wieża widokowa, jaką miałem do tej pory przyjemność zwiedzić. Niestety, pogoda nie sprzyjała, ale i tak widok był niesamowity.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024