Widok z wieży na Wieżycy

Wieżyca

(4.6 głosów: 48)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W Wieżycy niedaleko Szymbarka, w gminie Stężyca na malowniczych Kaszubach, znajduje się najwyższy punkt moreny czołowej - to popularna Wieżyca (328 m n.p.m). Wznosi się ona na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, w Rezerwacie Szczyt Wieżyca. To najwyższe wzniesienie nie tylko na Kaszubach, ale całym Niżu Europejskim. Na szczycie Wieżycy, porośniętym lasem bukowym, wzniesiono ponad 30-metrową wieżę widokową, z której rozpościera się wspaniały widok na Wzgórza Szymbarskie, Koło Raduńskie i Drogę Kaszubską. Wstęp na wieżę jest płatny, a dostępna jest od rana do zmroku.

Wieżyca
Wieżyca

Drewniana wieża na Wieżycy nosi imię Jana Pawła II i stoi tu od końca XX wieku. Przez szczyt prowadzi turystyczny Szlak Wzgórz Szymbarskich. To bardzo ciekawe miejsce, chętnie odwiedzane przez turystów, również zimą, kiedy wzgórze morenowe zmienia się w raj dla narciarzy. Niedaleko w Szymbarku warto odwiedzić też Centrum Edukacji i Promocji Regionu, gdzie czeka na turystów wiele ciekawostek.Wieżyca
Wieżyca

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Codziennie od 9.00 do 20.00
Bilety: normalny: 10 zł, ulgowy: 7 zł (do lat 16)
Dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny
Parking: płatny
Z parkingu pod wieżę to około 15 minut spacerku

Adres

Wieżyca - wieża widokowa
Droga Kaszubska, Wieżyca, Szymbark

GPS: 54°13'25N, 18°7'24E

Szymbark noclegi

Szymbark to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Widok z Wieżycy
platforma widokowa na Wieżycy
wieża widokowa Wieżyca
krzyż na szczycie Wieżycy
Szymbark Kaszuby
Perełka
czynne cały rok punkty widokowe wstęp płatny wieże
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Krzysztof Pukeutunut Susi Iho

Polecam, widoki wspaniałe . Panorama Kaszub jak na dłoni ,cena 6 zł/os. 

Shane Noise

Jedna z wyższych (o ile nie najwyższa) wieża widokowa, jaką miałem do tej pory przyjemność zwiedzić. Niestety, pogoda nie sprzyjała, ale i tak widok był niesamowity.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023